Przepisy środowiskowe zablokują nasze projekty?

  • PAP/Puls Biznesu
  • 15-02-2013
  • drukuj
Planowana przez Brukselę zmiana przepisów środowiskowych może spowodować groźbę niewykorzystania przez Polskę unijnych dotacji oraz zahamowanie niedotowanych przez UE projektów.
Przepisy środowiskowe zablokują nasze projekty?

"Puls Biznesu" przytacza opinię Janusza Mikuły, eksperta w dziedzinie środowiska i byłego wiceministra rozwoju regionalnego. Ostrzega on przed planowaną w Brukseli zmianą dyrektywy środowiskowej, która może spowodować groźbę niewykorzystania przez Polskę unijnych dotacji, a także zahamowanie niedotowanych przez UE projektów.

Czytaj też: Ekolodzy nie chca trasy przez Mazury

Najwięcej kontrowersji budzi propozycja wydłużenia terminów związanych z przyrodniczymi konsultacjami i wydawaniem decyzji oraz wprowadzenie obowiązku akredytacji specjalistów z zakresu oceny oddziaływania inwestycji na środowisko. Zdaniem eksperta w przypadku wejścia w życie zmian na decyzję środowiskową będzie się czekać 20 miesięcy, a nawet dłużej.

Za zmianami są m.in. Włosi i Francuzi, a przeciw Niemcy i Polacy.

Czytaj też: NSA podzielił protesty ekologów ws.S7

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Czy są jakieś przemyślenia na temat naszego projektu?

FOTOGRAF, 2013-02-16 09:40:52 odpowiedz

Nie mam zdania co do terminów wydawania decyzji środowiskowych ale akredytacja specjalistów po ostatnich doświadczeniach w Kaliszu, jak najbardziej tak. Do urzędu miasta trafiła opinia z której wynikało że jedna z małych rzeczek w mieście leży w dorzeczu Nysy Łużyckiej. Takim specjalistom dziękujem...y. rozwiń

anna, 2013-02-15 19:45:31 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE