PARTNER PORTALU
  • BGK

Przesunięcie terminu konkursu

  • BEZ    12 maja 2010 - 13:02

Na wniosek zachodniopomorskich samorządów przygotowujących Lokalne Programy Rewitalizacji, w których planuje się przedsięwzięcia wspierane w ramach systemu dotacyjnego oraz Inicjatywy JESSICA, przesunięciu uległ termin konkursu.
Nabór programów, początkowo planowany na czerwiec, ruszy we wrześniu tego roku.

Dostosowanie Lokalnych Programów Rewitalizacyjnych (LPR) do wytycznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 wymaga szeregu analiz,  w tym konsultacji społecznych, zebrania propozycji podprojektów oraz wyboru i opisania Projektu Zintegrowanego. Złożoność tych działań oraz konieczność przeprowadzenia wymaganych procedur (m.in. strategicznej oceny oddziaływania na środowisko), mogłoby spowodować, że samorządy mogłyby mieć kłopoty z przygotowaniem LPR na czerwiec br., gdy konkurs miał się rozpocząć.

W związku z powyższymi uwagami oraz po dokonaniu analizy opinii członków Zachodniopomorskiego Komitetu Monitorującego, Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zdecydował o zmianie harmonogramu wdrażania Poddziałania 5.5.1 Rewitalizacja obszarów zdegradowanych oraz Poddziałania 6.6.1 Rewitalizacja obszarów zdegradowanych na obszarze metropolitalnym – konkurs zamiast w czerwcu, ruszy we wrześniu tego roku. Dzięki temu beneficjenci będą mieli więcej czasu na przygotowanie programów.

- Opinie beneficjentów są dla nas niezwykle istotne. To od nich i od tego, jak dobrze przygotują Lokalne Programy Rewitalizacji zależy powodzenie projektów realizowanych zarówno w systemie dotacyjnym, jaki i w ramach Inicjatywy Jessica – mówił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Władysław Husejko. – Naszą powinnością jest stwarzanie beneficjentom warunków odpowiadających ich potrzebom.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.