PARTNER PORTALU
  • BGK

Przyjazne świetlice wiejskie dzięki Unii

  • KB    27 maja 2010 - 10:11

Mieszkańcy Zelgna, Dubielna, Nowego Dworu Królewskiego i Firlusa będą mogli spotykać się w odnowionych świetlicach wiejskich, a ich dzieci spędzać czas na kolorowych placach zabaw. Wszystko dzięki 500 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
26 maja 2010 r. marszałek Piotr Całbecki podpisał w tej sprawie umowy z wójtami: Jackiem Czarneckim z Chełmży i Andrzejem Zielińskim z Papowa Biskupiego. Obie gminy są członkami Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Gotyku”. Podpisane w Zelgnie umowy są dwiema pierwszymi jakie urząd marszałkowski zawarł z przedstawicielami LGD, które uzyskały środki na „Odnowę i rozwój wsi” w ramach osi 4 PROW Leader.

W Zelgnie wyremontowana zostanie budynek tzw. Pastorówki, w którym mieści się świetlica wiejska. Powstanie też chodnik i kładka dla pieszych. Całkowity koszt inwestycji to 515 tys. zł , dofinansowanie z PROW wyniesie 250 tys. zł.

W gminie Papowo Biskupie wyremontowane natomiast zostaną i zyskają wyposażenie świetlice w Dubielnie, Nowym Dworze Królewskim i Firlusie. Przy świetlicach powstaną też place zabaw. Także w tym przypadku dofinansowanie to 250 tys. zł, przy całkowitym koszcie inwestycji 431 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.