PARTNER PORTALU
  • BGK

Przykręcą finansowy kurek

  • Przegląd prasy/Puls Biznesu    12 stycznia 2011 - 10:26
Przykręcą finansowy kurek

Na wypłatę unijnych dotacji województwa dostaną w tym roku 15 mld zł, to o 3,5 mld zł mniej niż potrzebują.
Decyzja jest zaskoczeniem dla wszystkich ponieważ Ministerstwo Finansów jeszcze nigdy tak zdecydowanie nie obcięło regionalnych planów z dotacjami UE.

Najbardziej odczują je te województwa, w których machina do rozdawania unijnych dotacji na dobre rozpędziła się w 2010 r.

Na cięcia najbardziej narzeka województwo mazowieckie, które z budżetu dostanie 1,4 mld zł, choć wstępnie oszacowało swoje zapotrzebowanie na 2,2 mld zł. Przedstawiciele regionu twierdzą, że większość pieniędzy z okrojonej o ponad 780 mln zł kwoty pochłoną umowy z rozstrzygniętych konkursów, a dla nowych beneficjentów pieniędzy zostanie niewiele. Tymczasem wartość konkursów zaplanowanych na 2011 r. sięga 1,6 mld zł. Na pieniądze czeka też ponad 50 projektów z tzw. listy projektów kluczowych, których wartość jest bliska 3 mld zł. Jeśli sytuacja się nie zmieni, większość dotacji popłynie na nie dopiero w 2012 r - czytamy w Pulsie Biznesu.

Radykalne cięcia najbardziej odczują je te województwa, w których jednoręki bandyta z funduszami unijnymi został rozbity na dobre w 2010 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.