PARTNER PORTALU
  • BGK

Puszcza Mariańska lepiej skanalizowana

  • AW    7 stycznia 2015 - 12:09
Puszcza Mariańska lepiej skanalizowana

Zawarcie umowy o unijną dotację (fot.mazovia.pl)

Puszcza Mariańska zyska spójną sieć kanalizacji sanitarnej, z której skorzystać ma ponad 870 mieszkańców. Wszystko dzięki unijnej dotacji.
Ponad 5 mln zł unijnej dotacji wesprze inwestycję, dzięki której w gminie Puszcza Mariańska powstanie spójna sieć kanalizacji sanitarnej i rozbudowana zostanie oczyszczalnia ścieków w Bartnikach.

Umowę na to dofinansowanie podpisali w środę członek zarządu województwa Wiesław Raboszuk, a ze strony gminy – wójt Michał Staniak oraz skarbnik Joanna Skrocka.

jak informuje mazowiecki urząd marszałkowski, Większość prac (70 proc.) zostało już wykonanych. Projekt podzielono na pięć etapów, z czego wykonano już trzy.

Powstało już ponad 10 km sieci kanalizacji sanitarnej (docelowo ma być 15,49 km sieci) z ponad 200 przyłączami do posesji na terenie Bud Zaklasztornych i Radziwiłłowa. Zmodernizowano i rozbudowano już oczyszczalnię ścieków w Bartnikach. W kolejnych etapach sieć kanalizacji powstanie w Biernikach, Wygodzie, Olszance i Zatorze.

Zakończenie inwestycji planowane jest do końca czerwca 2015 r. Potem sieć kanalizacyjna obejmie 351 posesji (ponad 870 mieszkańców).

Praca oczyszczalni będzie zautomatyzowana, co ułatwi sterowanie nią i kontrolę, a to wpłynie niewątpliwie na wydajność oczyszczalni. Wszystkie przepompownie będą działały we wspólnym systemie monitoringu.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.