PARTNER PORTALU
  • BGK

Pytają świętokrzyskie samorządy na co potrzebują kasy z UE

  • PAP    29 marca 2013 - 15:33
Pytają świętokrzyskie samorządy na co potrzebują kasy z UE

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego przygotowuje się do nowej perspektywy budżetu UE na lata 2014-2020. Rozpoczął właśnie sondę wśród samorządów, na jakie przedsięwzięcia najbardziej potrzebują unijnych funduszy.
"Nawiązujemy tym samym do dobrych doświadczeń, jakie zdobyliśmy przed obecną perspektywą budżetową" - wyjaśnił w piątek marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Urząd marszałkowski poprosił samorządy o nadesłanie wstępnych projektów, pięciu na inwestycje z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i pięciu finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. "To da nam obraz, na jakie dziedziny samorządy chcą stawiać w przyszłym okresie" - powiedział Jarubas. Jego zdaniem to również dobry sposób na dokładne przygotowanie się do tworzenia Regionalnego Programu Operacyjnego.

"Ma to być także argument dla Komisji Europejskiej. Gdyby nie chciała się zgodzić na pewnego rodzaju inwestycje, na które jest akurat zapotrzebowanie, będziemy mogli lepiej i skuteczniej negocjować" - wyjaśnił.

Innym celem takich konsultacji jest także wskazanie samorządom, do jakich inwestycji warto już teraz przygotowywać dokumentację, a do jakich nie. Według wstępnych ustaleń między marszałkiem województwa a minister rozwoju regionalnego, Świętokrzyskie może liczyć w przyszłej perspektywie unijnej na 1 mld 170 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.