PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom dostanie 7,6 mln zł na przedszkolaków

  • PAP    14 czerwca 2010 - 10:51

Dofinansowanie w wysokości 7,6 mln zł dostanie z UE gmina Radom na realizację projektu "Małymi stópkami w wielki świat". Będzie on polegał m.in. na uruchomieniu nowych oddziałów przedszkolnych i organizacji zajęć dodatkowych dla przedszkolaków.
Projekt jest skierowany do ponad 5600 dzieci uczęszczających do przeszło dwudziestu radomskich przedszkoli. Będzie realizowany w latach 2010-2013.

Rzeczniczka radomskiego magistratu Katarzyna Piechota-Kaim powiedziała w poniedziałek, że za pieniądze uzyskane w ramach projektu zorganizowane zostaną zajęcia dodatkowe z rytmiki, języka obcego oraz logopedyczne.

Oprócz tego w dwóch radomskich przedszkolach uruchomione zostaną dodatkowe oddziały, dzięki czemu będzie można do nich przyjąć więcej dzieci. W ramach projektu zostanie zakupione nowe wyposażenie sal przedszkolnych. Ma być też zatrudniona dodatkowa kadra.

Rodzice wszystkich przedszkolaków będą mogli uczestniczyć w cyklicznych spotkaniach z psychologami. Natomiast dla 300 nauczycieli przedszkoli zaplanowano szkolenia, które pomogą im przełamywać stereotypy w wychowywaniu dziewczynek i chłopców ze względu na płeć.

Wartość projektu wynosi blisko 7,7 mln zł, zaś wysokość dofinansowania unijnego, które otrzyma Radom z Europejskiego Funduszu Społecznego, to prawie 7,6 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.