PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom dostanie kolejne 2 miliony z Unii

  • KB    29 marca 2010 - 12:54

W poniedziałek (29. marca) członek zarządu województwa mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, władze Radomia oraz władze gminy Wyśmierzyce podpisali umowę na dofinansowanie unijne przebudowy ul. Kilińskiego w Radomiu oraz rekultywację składowiska odpadów w Wyśmierzycach.
Wartość inwestycji wynosi ponad 2,3 mln zł, z czego dofinansowanie unijne 2 mln zł.

Dofinansowanie unijne w wysokości ponad 900 tys. zł otrzyma zakończona już inwestycja – przebudowa ulicy Kilińskiego w Radomiu na odcinku od ulicy Witolda do ulicy Malczewskiego. Prace remontowe polegały na wymianie nawierzchni drogi, budowie chodnika po obu stronach jezdni, kanalizacji deszczowej oraz wymianie oświetlenia.

Przebudowano także zachodni wlot skrzyżowania Witolda z ul. Kilińskiego i zbudowano nowy wlot w obrębie skrzyżowania ul. Malczewskiego – Struga – Kilińskiego. Wprowadzono relację lewoskrętną z ul. Kilińskiego w ul. Malczewskiego. Wybudowano parking z 42 miejscami postojowymi oraz dwa przejścia dla pieszych. Ponadto, wykonano pionowe i poziome oznakowanie oraz urządzono tereny zieleni. W celu poprawy bezpieczeństwa ruchu zbudowano zjazdy indywidualne i zatokę postojową. Całkowity koszt projektu to ponad 1 mln zł.

Jak powiedział członek zarządu Piotr Szprendałowicz oba projekty wpłyną pozytywnie na jakość życia mieszkańców południowego Mazowsza, a inwestycja w Wyśmierzycach dodatkowo przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego w tym regionie.

Projekty zostały wyłonione do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013, w odpowiedzi na konkursy przeprowadzone przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.