PARTNER PORTALU
  • BGK

Razem po grant - 781 wniosków złożonych

  • wer    25 stycznia 2012 - 19:42
Razem po grant - 781 wniosków złożonych

W ramach siódmej edycji programu Wspierania Aktywności Lokalnej ,,Razem Możemy Więcej" do organizatora - Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, wpłynęło 781 wniosków o udzielenie grantu na łączną kwotę ponad 5 mln 800 tys. zł.
Najwięcej zgłoszeń zostało nadesłanych z województw: podkarpackiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Główny cel programu „Razem Możemy Więcej” to rozwój infrastruktury społecznej na terenach wiejskich, w tym przede wszystkim stymulowanie aktywności mieszkańców wsi w zakresie ich samoorganizacji, integracji społecznej i zawodowej.

W ostatniej edycji programu  wsparcie mogą uzyskać projekty realizowane w zakresie oświaty i dziedzictwa kulturowego, ochrony zdrowia oraz inicjatyw społecznych na rzecz budowy małej infrastruktury drogowej, które przyczyniają się do budowania lokalnych społeczności poprzez wspólne, działania. Podstawą uruchomienia  programu była idea tworzenia i wzmacniania małych wspólnot na terenach wiejskich.  

Lista laureatów będzie zamieszczona na stronie www.efrwp.pl w drugim tygodniu marca.. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Przyjaciel, 2012-01-25 23:07:43

    Trudno sie z tym nie zgodzić! ZAWSZE warto wspólnie iść w przyszłość !
  • Alutka, 2012-01-25 23:02:57

    program "razem możemy więcej" jest rzeczywiście celnym programem, tym bardziej w obecnie niesprzyjających ogólnych warunkach rozwoju wsi.