Rehabilitacja leczniczymi wodami dzięki RPO

  • PAP/Rynek Zdrowia
  • 07-08-2012
  • drukuj
Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Rzeszowie wykorzystuje podziemne zasoby wód leczniczych do rehabilitacji dzieci, młodzieży, osób dorosłych oraz niepełnosprawnych. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie z RPO.
Rehabilitacja leczniczymi wodami dzięki RPO
Pomimo rozbudowanej infrastruktury medycznej (cztery szpitale wojewódzkie oraz szpital miejski), w Rzeszowie widoczny jest niewystarczający dostęp do usług w zakresie kompleksowej rehabilitacji.

Powołany w ramach projektu pn. Rozwój usług medycznych w zakresie rehabilitacji poprzez utworzenie zakładu wodolecznictwa i rehabilitacji w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie zakład wodolecznictwa i rehabilitacji przyczynił się do zaspokojenia potrzeb i oczekiwań pacjentów na usługi związane z rehabilitacją.

Placówka świadczy kompleksowo usługi w zakresie hydroterapii, fizykoterapii i kinezyterapii, w szczególności dla osób leczonych w takich oddziałach szpitalnych jak: urazowo-ortopedyczny, kardiologiczny, chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz ginekologii z położnictwem i patologii ciąży, jak również leczenia pourazowego w poradniach specjalistycznych. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE