PARTNER PORTALU
  • BGK

Rekordowe dofinansowanie dla Radomia

  • JS    22 listopada 2017 - 23:30
Rekordowe dofinansowanie dla Radomia
Inwestycja pochłonie ponad 300 milionów złotych, z czego 192 miliony to unijne dofinansowanie (fot. radom.pl)

- To historyczny sukces jeśli chodzi o pozyskiwanie unijnych pieniędzy dla Radomia, a Państwo jesteście prawdziwymi bohaterami tych starań - mówił prezydent Radosław Witkowski, dziękując pracownikom Wodociągów Miejskich za pracę nad przygotowaniem trzeciego etapu modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej.
Inwestycja pochłonie ponad 300 milionów złotych, z czego 192 miliony to unijne dofinansowanie. Zakres planowanych prac jest największy z dotychczasowych. Łączna długość wszystkich sieci objętych projektem jest rekordowo duża i wynosi 211 km. – Dzięki tej ogromnej inwestycji będziemy mieli w naszym mieście jeszcze lepszą wodę i zmniejszy się awaryjność. Włączymy też do sieci wodno-kanalizacyjnej kolejne dzielnice Radomia. Dziękuję wszystkim, w tym parlamentarzystom, radnym i społecznikom, którzy wsparli starania o unijne wsparcie tego projektu - mówił prezydent.

Realizacja projektu potrwa do 2022 roku. Projekt obejmuje w sumie 217 zadań inwestycyjnych, które będą realizowane w kilkunastu dzielnicach miasta, m.in. w Śródmieściu, na Plantach, Południu, Michałowie, Starym Mieście, Glinicach, Dzierzkowie, Obozisku, Ustroniu, Prędocinku, Żakowicach, Halinowie, Kapturze, Godowie czy Młodzianowie. Planowana jest budowa 32,1 km oraz modernizacja 68,5 km kanalizacji sanitarnej, budowa 13,1 km kanalizacji deszczowej oraz budowa 32,9 km i modernizacja 26,7 km sieci wodociągowej. Miejska spółka zamierza też zmodernizować wybrane stacje uzdatniania wody. – To bardzo ambitny, ale też trudny projekt z uwagi na duże rozproszenie zadań. Zależy nam na tym, by zlikwidować „białe plamy” na mapie naszego miasta. Część zadań objętych projektem już jest realizowana, a teraz, gdy mamy już podpisaną umowę będziemy się rozpędzać i przystępować do kolejnych – mówił prezes Wodociągów Miejskich Leszek Trzeciak.

Obecnie prace są prowadzone m.in. na ulicy Porucznika Ostrego, Okrężnej, Drzymały i Ludwinowskiej. Trwają przygotowania do rozpoczęcia kolejnych robót. W przyszłym roku prace będą prowadzone m.in. na ulicach: Struga, Wernera, Wolanowskiej, Zubrzyckiego, Tochtermana, Krakowskiej, Zbrowskiego, Szklanej, Kolberga, Jaracza, Solskiego, Osterwy Bogusławskiego, Broni, Kośnej, Granicznej i Folwarcznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.