PARTNER PORTALU
  • BGK

Renegocjacje RPO w Brukseli

  • Urząd Marszałkowski Kujawsko-Pomorskie/AT    6 września 2011 - 12:06
Renegocjacje RPO w Brukseli

6 i 7 września delegacja samorządu województwa kujawsko-pomorskiego spotka się z kierownictwem Komisji Europejskiej w sprawie renegocjacji Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego, konieczną przede wszystkim ze względu na nowe środki którymi został w tym roku zasilony.
O tym, że kujawsko-pomorskie otrzyma do swojego RPO dodatkowe pieniądze – 36,4 mln euro z tak zwanej krajowej rezerwy wykonania i 8,6 mln euro ze środków dostosowania technicznego - poinformowało na początku tego roku polskie Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. To nagroda za sprawne wdrażanie programu.

- W lutym zarząd województwa przyjął uchwałę zawierającą propozycję zainwestowania tych środków, która była później przedmiotem społecznych konsultacji. Wzięły w nich udział samorządy pięciu największych miast regionu i dziewiętnastu powiatów ziemskich oraz wszystkie inne zainteresowane środowiska - informuje Izabela Wodzińska-Jaworska z Urzędu Marszałkowskiego w kujawsko-pomorskim. - Rozmowy z Komisją Europejską w sprawie zmian zapisów w RPO WK-P prowadzimy od marca, w czerwcu przesłaliśmy do Brukseli oficjalny wniosek. Spodziewamy się, że zatwierdzająca nowelizację decyzja KE zapadnie do końca września.
   
Delegacja samorządu kujawsko-pomorskiego, pod przewodnictwem Piotr Całbecki (zabierz głos/oceń marszałka) i członka zarządu Michał Korolko spotykają się w siedzibie KE z szefami sekcji H1 Poland w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej (DG Regio), Patrickiem Amblardem i Pascalem Boijmansem. Towarzyszy im Monika Walecka-Gołasz, wicedyrektor w Departamencie Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego.

Do Brukseli udali się także dyrektorzy marszałkowskich departamentów współpracy międzynarodowej oraz promocji i turystyki, Maciej Krużewski i Maciej Grześkowiak. Ich udział w delegacji łączy się z planowanym na październik brukselskim koncertem Filharmonii Pomorskiej oraz posiedzeniem zespołu doradczego ds. europejskiej polityki spójności na lata 2014 – 2020. Na temat koncertu, który otrzymał patronat polskiej prezydencji w UE i odbędzie się w ramach tegorocznych brukselskich Open Days, marszałek Całbecki rozmawiał będzie między z ambasadorem Japoni w Brukseli Junem Yakotą. Będzie to wspólne polsko-japońskie przesięwzięcie. Orkiestrę symfoniczną FP w brukselskim Teatrze Saint Michel poprowadzi japoński dyrygent Mitsuyoshi Oikawa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.