PARTNER PORTALU
  • BGK

Restauracja Teatralna nową wizytówką Radomia

  • AW    5 kwietnia 2013 - 18:42
Restauracja Teatralna nową wizytówką Radomia

Funkcjonująca w zabytkowej kamienicy Restauracja Teatralna zostanie zmodernizowana dzięki funduszom unijnym. Inwestycja jest warta ponad 1,25 mln zł, z czego dofinansowanie z UE wyniesie przeszło 616 tys. zł. Po zmianach w lokalu znajdzie się nie tylko część restauracyjna, ale też Minipunkt Informacji Turystycznej.
Jak podaje mazowiecki urząd marszałkowski, budynek kamienicy, w którym mieści się restauracja, położony jest na obszarze zabytkowego układu urbanistyczno-architektonicznego w centrum Radomia, u zbiegu ulic Żeromskiego i Niedziałkowskiego.

Rozbudowa będzie więc wykonana w technologii tradycyjnej, z materiałów trwałych o wysokiej jakości, a architektura będzie korespondować z pozostałą częścią budynku. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz matek z dziećmi.

Prace modernizacyjne obejmą m.in. rozbudowę zaplecza restauracji (przebudowę istniejących pomieszczeń kuchennych, magazynowych i socjalnych oraz dobudowę nowych), sal konsumpcyjnych, adaptację pomieszczenia sąsiadującego z restauracją na potrzeby turystyki biznesowej, modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzewczej, gazowej i wentylacyjnej. O nowoczesny sprzęt i urządzenia gastronomiczne wzbogaci się również wyposażenie zaplecza kuchennego. Powstanie też wędzarnia z nową linią produkcyjną.

W nowej restauracji będzie można zarówno zjeść na miejscu, jak i kupić na wynos wytwarzane tam produkty - m.in. wędzone wędliny. Będzie to również świetne miejsce do organizacji dużych spotkań. Poza tym na bazie umowy partnerskiej z PTTK Radom w lokalu działać będzie Minipunkt Informacji Turystycznej.

Projekt będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.