PARTNER PORTALU
  • BGK

Rewitalizacja placu św. Michała w Sanoku

  • PAP    20 sierpnia 2012 - 11:41
Rewitalizacja placu św. Michała w Sanoku

Ponad 8 mln zł ze środków unijnych zostanie przeznaczonych na odnowienie w Sanoku placu św. Michała wraz z przyległymi do niego ulicami – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka sanockiego magistratu Agnieszka Frączek.
Trwające od ubiegłego roku prace zakończą się w połowie 2013 r. Wartość całego projektu wynosi 9,6 mln zł. Pozostałe środki na rewitalizację zabytkowego centrum miasta pochodzą z budżetu miasta.

„Rewitalizacja placu św. Michała wraz z kilkoma przyległymi do niego ulicami jest kolejnym etapem wieloletniego planu przebudowy centrum Sanoka. Projekt przyczyni się do ochrony obiektów zabytkowych oraz poprawy wizerunku miasta” – powiedziała Frączek.

Przypomniała, że wykonano już większość uzbrojeń podziemnych na ulicach Sobieskiego, Piłsudskiego, Wałowej i Kazimierza Wielkiego. „Wykonano tam nową sieć kanalizacji deszczowej, wodociągi oraz rozłączono kanalizację deszczową i sanitarną w miejscach, gdzie było to potrzebne” – dodała rzeczniczka.

Podobne prace wkrótce rozpoczną się na placu św. Michała. Obecnie trwają tam jeszcze badania archeologiczne. Archeolodzy odkryli zarys średniowiecznego kościoła św. Michała oraz ponad dwieście grobów datowanych od XV do XVIII stulecia.

„W tym kościele król Władysław Jagiełło brał ślub ze swoją trzecią żoną Elżbietą Granowską z Pileckich. Według przekazów historycznych, m.in. Jana Długosza, stało się to 2 maja 1417 r.” – dodała Frączek.

Rewitalizacja placu św. Michała wraz z przyległymi do niego ulicami otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2007-2013. W ramach RPO na lata 2007-2013 Podkarpacie ma do wykorzystania 1 mld 136 mln euro.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.