PARTNER PORTALU
  • BGK

Rewitalizacja toruńskiego parku

  • PAP    11 lipca 2012 - 07:50
Rewitalizacja toruńskiego parku

Za rok zakończy się rewitalizacja Parku Miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu.
Inwestycja kosztować będzie prawie 4,6 mln zł, z czego przeszło 2,2 mln zł pochodzić będzie z funduszy regionalnego programu operacyjnego.

Niedawno rozpoczął się pierwszy etap prac, który potrwa do końca roku. W jego ramach m.in. powstanie amfiteatr, zostanie gruntownie przebudowana fontanna wraz z systemem uzdatniania wody, zostanie uzbrojony teren w sieć wodno-kanalizacyjną, a także zostaną urządzone place zabaw i boisko sportowe.

Drugi etap robót zostanie zrealizowany w przyszłym roku. Wówczas zbudowane zostaną ścieżki i alejki spacerowe, ścieżki rowerowe, rozbudowane oświetlenie parkowe, zmodernizowane zostaną tor saneczkowy i obiekty sanitarne, a także zostaną ustawione nowe ławki i stoliki szachowe. Park będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażony w monitoring.

Zgodnie z planami torunianie będą mogli korzystać z odnowionego parku już latem przyszłego roku.

Park Miejski jest najokazalszym parkiem typu krajobrazowego w Toruniu. Jest położony na terenie falistym, opadającym stromo w kierunku Wisły. W 1997 r. park został objęty ochroną konserwatorską, a w 1997 r. wpisano go do wojewódzkiego rejestru zabytków. Część zabytkowa zajmuje powierzchnię ok. 250 tysięcy m kw.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.