PARTNER PORTALU
  • BGK

Rewitalizacja wielkopolskich miast z Jessicą

  • PAP    29 sierpnia 2013 - 13:45
Rewitalizacja wielkopolskich miast z Jessicą

Budowa parkingu w centrum Poznania, rewitalizacja rynku w Kórniku i budowa hali sportowej w Pleszewie - to trzy nowe inwestycje współfinansowane w ramach unijnego projektu Jessica, który wspiera m.in. rewitalizację miast.
W czwartek w Poznaniu inwestorzy podpisali z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowy na wsparcie trzech miejskich inwestycji. Beneficjanci otrzymali łącznie pożyczki w wysokości ponad 54 mln zł.

Największą inwestycją, w sprawie, której podpisano w czwartek umowę jest budowa wielopoziomowego parkingu i budynku usługowo - biurowego w okolicach poznańskiego Urzędu Miasta. Budowa realizowana będzie przez komunalną spółkę Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji Sp. z o.o, a jej łączny koszt brutto 70,6 mln zł, w tym udział pożyczki Jessica 37,5 mln zł.

Gmina Kórnik ma zamiar zrewitalizować nawierzchnię starego rynku, przy okazji wymieniając sieć wodociągową i kanalizacyjną oraz oświetlenie. Koszt brutto przedsięwzięcia wynosi 10,4 mln zł, w tym udział pożyczki Jessica 8,4 mln zł.

Gmina Pleszew chce wybudować halę sportową przy Zespole Szkół Publicznych nr 3, która ma służyć nie tylko szkole, ale wszystkim mieszkańcom miasta. Całkowity koszt brutto inwestycji wynosi 10,1 mln zł, w tym udział pożyczki 8,2 mln zł.

Do tej pory w ramach programu JESSICA w Wielkopolsce, do czwartku, dofinansowano 18 inwestycji, na które przekazano 250 mln złotych pożyczek. Beneficjanci po zakończeniu inwestycji rozpoczynają spłatę pożyczki. Każda spłacona kwota umożliwia finansowanie z tych środków kolejnych, ważnych dla rozwoju miast projektów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.