PARTNER PORTALU
 • BGK

Robert Biedroń chce budować dwumiasto

 • Agnieszka Widera    23 kwietnia 2015 - 11:20
Robert Biedroń chce budować dwumiasto

Robert Biedroń prezydent Słupska

Prezydentowi Słupska pomóc ma w tym ponad 400 mln zł unijnych pieniędzy na zintegrowane inwestycje, uzyskanych w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (MOF).
Robert Biedroń prezydent Słupska, razem z władzami Ustki chce rozwijać ideę dwumiasta w swoim subregionie.

Słupsk otrzyma w ramach Miejskich Obszarów Funkcjonalnych około 400 mln zł. Zostaną one przeznaczone na inwestycje prorozwojowe, m.in. na nowe drogi, linie kolejowe, wsparcie edukacji szkolno-przedszkolnej czy rozbudowę mariny w Ustce.

- Będziemy rozwijać ideę dwumiasta, ale - od razu zaznaczam - konkurowanie z Trójmiastem jest nierealne – zauważa Robert Biedroń.

Bo przy ogromie potrzeb i problemów, z jakimi takie miasta jak Słupsk się borykają, nawet 400 mln to kropla w morzu potrzeb.

- Patrząc na rozwój całego regionu trzeba zastanowić się czy środki te są sprawiedliwie rozdysponowane – mówi prezydent Słupska. - Duże metropolie w Polsce bardzo szybko nadrabiają lata zaległości w stosunku do innych miast Unii Europejskiej, natomiast miasta małe i średnie niestety na tym tracą. Bez wsparcia państwa, bez mechanizmów wspierających, nie poradzimy sobie z tym – dodaje.

Jego zdaniem potrzebna jest nowa dyskusja nad zrównoważonym rozwojem naszego kraju, nad przyszłością byłych miast wojewódzkich, miast średnich i małych. Więcej w rozmowie Roberta Biedronia z serwisem Portalsamorzadowy.pl.

 

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (12)

 • majka, 2015-05-01 12:14:54

  Przecież możesz u siebie powiesić tyle "świętych obrazków" ile chcesz. Możesz także wbić sobie gwóźdź w czółko i na nim powiesić JPII. Nikt ci tego nie zabrania. Tylko w imię czego ratusz ma być obwieszony "świętymi obrazkami"?W imię twojej wiary? Twoja wiara to twoja prywatna sp...rawa!  rozwiń
 • stargardzianin, 2015-04-30 12:19:03

  A gdzie podział się mój komentarz do tego artykułu ? Cenzura Szanowna Redakcjo ?
 • staryfacet, 2015-04-28 20:18:24

  Podoba mi się ta idea. Jedno co mi się ciśnie do głowy, a dotyczy prezydenta R. Biedronia to: ten facet ma wizję. Ponieważ mu dobrze życzę, obawiam się, czy realizując swoje trudne, może nawet karkołomne pomysły, nie zaniedba codziennych spraw, a zwłaszcza finansów miasta, które jak mi się wydaje ni...e wyglądają najlepiej. Znane są liczne przypadki, że wizjonerzy ponosili sromotne porażki bo zaniedbywali te codzienne szare sprawy, które bezpośrednio dotyczą szeregowego kowalskiego. Miejmy nadzieję, że to nie spotka R. Biedronia.  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: