PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozdysponowano 2,5 mld zł

  • PAP    29 grudnia 2010 - 20:07
Rozdysponowano 2,5 mld zł

923 umowy dotyczące wsparcia pieniędzmi z Unii Europejskiej różnego rodzaju projektów podpisały dotychczas władze województwa zachodniopomorskiego - poinformował w środę w Koszalinie wicemarszałek Andrzej Jakubowski.
Wartość unijnego wsparcia udzielanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2007-2013 wynosi obecnie 2 mld 489 mln zł. Wartość wszystkich dotowanych projektów to 4 mld 422 mln zł.

Wicemarszałek dodał, że do podpisania zostało jeszcze kilkadziesiąt umów. - Rok 2010 chcielibyśmy zamknąć liczbą 956 umów, opiewających na 2,5 mld zł unijnego wsparcia projektów o całkowitej wartości 4,5 mld zł - powiedział Jakubowski.

W środę w Koszalinie wicemarszałek podpisał 7 umów na łączną kwotę ponad 55 mln zł. Najwięcej unijnych pieniędzy trafi do Koszalina, który otrzyma 36,8 mln zł na uzbrojenie terenów specjalnej strefy przemysłowej.

Kolejnym beneficjentem pod względem kwoty wsparcia jest Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, który otrzyma 15,7 mln zł na budowę szerokopasmowej sieci informatycznej pozwalającej szkołom, instytucjom i mieszkańcom na dostęp do internetu.

1,44 mln zł przyznano Politechnice Koszalińskiej na zakup aparatury badawczej, która ma być wykorzystana w projektach realizowanych w ramach współpracy z przemysłem w zakresie ochrony środowiska, instalacji solarnych oraz rehabilitacji. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.