PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozstrzygnięcie konkursu Euro-Gminy

  • BEZ    26 lutego 2010 - 00:18

Wyniki plebiscytu Euro-Gmina Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2008/2009 zostaną ogłoszone dziś (26 lutego) podczas uroczystej gali.
Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas objął konkurs patronatem honorowym. Ponadto tytuł Wójta i Burmistrza Roku otrzymają najaktywniejsi w regionie samorządowcy.

Prestiżowy konkurs wyłania najskuteczniejsze w pozyskiwaniu funduszy unijnych gminy wiejskie i miejskie. Typowa Euro-Gmina charakteryzuje się dynamiką w działaniu, praworządnością oraz otwartością na inwestorów.

- Lokalne samorządy chętnie wykorzystują szansę wynikającą z członkowstwa Polski w Unii Europejskiej - mówi Marszałek Jacek Protas - Gminy z zaangażowaniem ubiegają się o dofinansowanie różnego typu projektów. Zwycięstwo w plebiscycie jest nagrodą za ich ciężką, długotrwałą pracę na rzecz mieszkańców.

Certyfikat Euro-Gminy niesie za sobą wymierne korzyści. Wyróżniona gmina używa loga rozpoznawalnego w całej Unii Europejskiej, ma bezpłatny dostęp do wielu szkoleń oraz warsztatów. Jest to dodatkowa zachęta dla przyszłych inwestorów i turystów.

Ocenie kapituły konkursowej podlegały różne dziedziny życia w gminie: gospodarka i przedsiębiorczość, ekologia, turystyka, kultura, sport, służba zdrowia. Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na internetowej stronie www.eurogmina.biz. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.