PARTNER PORTALU
  • BGK

RPO 2010-2013: Śląskie na finiszu

  • bad    10 czerwca 2014 - 13:46

Zarząd Województwa Śląskiego zakontraktował już 95,7 proc. wszystkich środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2010-2013.
Przy uwzględnieniu wszystkich projektów wybranych do dofinansowania, dla których procedura podpisywania umów jest jeszcze w toku, możemy mówić o zagospodarowaniu 100,77% przeznaczonych dla regionu środków, czyli 1,7 mld euro.

Podpisanych jest 4761 umów o dofinansowanie, z czego w Śląskim Centrum Przedsiębiorczości podpisano ich 3281 (łączna wartość dofinansowania wynosi 7,2 mld zł).W ostatnich dniach Zarząd Województwa Śląskiego, w ramach obszaru Rewitalizacja „duże miasta" oraz Infrastruktura okołoturystyczna - podmioty publiczne, dokonał wyboru kolejnych projektów. Łącznie do dofinansowania wybrano 29 projektów na kwotę dofinansowania 42,9 mln zł.

Dla wszystkich projektów, które mają podpisane umowy o dofinansowanie, wpłynęło 4356 wniosków o płatność końcową. Taki wniosek to jeden z elementów świadczących o zakończeniu realizacji projektu, tak więc można powiedzieć ogólnie, że 405 projektów jest jeszcze w trakcie realizacji.

Nie jest to koniec kontaktu Instytucji Zarządzającej RPO WSL z projektem. W przypadku każdego projektu mamy do czynienia z okresem trwałości, który wynosi 5 lat. W tym czasie inwestycja jest monitorowana pod względem osiągania zakładanych wskaźników oraz funkcjonowania zgodnie z celami Programu i założeniami przyjętymi na etapie wnioskowania o dofinansowanie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.