PARTNER PORTALU
  • BGK

RPO dla kujawsko-pomorskiego przyjęty przez KE

  • PAP    24 grudnia 2014 - 11:49
RPO dla kujawsko-pomorskiego przyjęty przez KE

fot.fotolia

Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 został przyjęty przez Komisję Europejską - poinformowała rzeczniczka marszałka województwa Beata Krzemińska. Kwota, na jaką opiewa program, to prawie 9,5 mld zł.
Jak podkreśliła rzeczniczka, do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęła już oficjalna informacja o podjęciu przez Komisję Europejską decyzji wykonawczej przyjmującej RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

"W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy procedurę konsultacji tego programu. W strukturach Komisji Europejskiej nasz RPO był uzgadniany przez poszczególnych komisarzy. Kolejnym etapem była notyfikacja do stałego przedstawiciela RP przy Unii Europejskiej" - przypomniała Krzemińska.

Rzeczniczka dodała, że podpis pod dokumentem złożyła unijna komisarz ds. polityki regionalnej i miejskiej - Corina Cretu. "Dzięki temu możliwe jest podjęcie dalszych prac związanych z przygotowaniem dokumentów niezbędnych do sprawnego ubiegania się o środki" - wskazała Krzemińska.

RPO dla Kujaw i Pomorza opiewa na kwotę 1,9 miliarda euro. Po dodaniu wkładu krajowego, województwo będzie dysponować w ramach programu kwotą 2,23 miliarda euro, czyli 9,5 miliarda zł. Rozpoczęcie wdrażania RPO i ogłoszenie pierwszych konkursów planowane jest na połowę 2015 r. W pierwszej kolejności będą to konkursy dotyczące termomodernizacji obiektów, odnawialnych źródeł energii, a następnie edukacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.