PARTNER PORTALU
  • BGK

RPO dołoży do rozwoju terenów inwestycyjnych w Szczecinku

  • bad    12 grudnia 2014 - 18:23
RPO dołoży do rozwoju terenów inwestycyjnych w Szczecinku

Wicemarszałek województwa Andrzej Jakubowski (z prawej) i burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas podpisali umowę na dofinansowanie kolejnej szczecineckiej inwestycji. Fot. Urząd Miasta w Szczecinku

Nowa kolektor deszczowy powstanie w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Szczecinku. To kolejny etap uzbrajania terenów inwestycyjnych. Połowę kosztów inwestycji pokryją fundusze Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
W uroczystym podpisaniu umowy, które odbyło się dziś, w piątek, 12 grudnia br. w Szczecinku, udział wziął wicemarszałek województwa Andrzej Jakubowski i burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas.Kolektor kanalizacji deszczowej powstanie na długości 760 metrów i pozwoli na odprowadzanie wody deszczowej z terenu Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Waryńskiego w Szczecinku do Wilczego Kanału.

Czytaj też: Prezydent Radomia liczy na więcej inwestycji Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Nowa infrastruktura umożliwi uruchomienie kolejnych 16 hektarów gruntów przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod inwestycje przemysłowe oraz instalacje odnawialnych źródeł energii. To nie pierwsza inwestycja w strefie związana z uzbrojeniem terenów.

- To jedna z ostatnich, w kadencji obecnego zarządu województwa, umów na dofinasowanie lokalnych inwestycji, które mam przyjemność podpisać - zaznaczył wicemarszałek województwa Andrzej Jakubowski.

Czytaj też: Śląskie nadal najatrakcyjniejsze dla inwestorów

Całkowity koszt zadania wyniesie ponad 2,3 miliona złotych. Dofinansowanie ze środków RPO WZ na lata 2007-2013 to prawie 1,2 miliona  złotych.

- Na początku inwestycji zakładaliśmy, że budowa kolektora pochłonie ponad cztery miliony złotych. W przetargu uzyskaliśmy cenę dużo niższą i to jest pierwsza dobra informacja. Druga równie dobra wiadomość jest taka, że do kosztów budowy kolektora dołoży samorząd województwa - przekonywał burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas.

Projekt zrealizowany będzie w ramach Osi Priorytetowej 1 „Gospodarka-Innowacje-Technologie”, Działanie 1.3. „Zaawansowane usługi wsparcia dla przedsiębiorstw”, Poddziałanie 1.3.3. „Wzrost atrakcyjności inwestycyjnej”. Inwestycja, która rozpoczęła się w sierpniu br., zbliża się powoli do upragnionego końca, choć jej termin pierwotnie zaplanowano na luty 2015 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.