RPO dołoży do rozwoju terenów inwestycyjnych w Szczecinku

Nowa kolektor deszczowy powstanie w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Szczecinku. To kolejny etap uzbrajania terenów inwestycyjnych. Połowę kosztów inwestycji pokryją fundusze Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
RPO dołoży do rozwoju terenów inwestycyjnych w Szczecinku
Wicemarszałek województwa Andrzej Jakubowski (z prawej) i burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas podpisali umowę na dofinansowanie kolejnej szczecineckiej inwestycji. Fot. Urząd Miasta w Szczecinku

W uroczystym podpisaniu umowy, które odbyło się dziś, w piątek, 12 grudnia br. w Szczecinku, udział wziął wicemarszałek województwa Andrzej Jakubowski i burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas.Kolektor kanalizacji deszczowej powstanie na długości 760 metrów i pozwoli na odprowadzanie wody deszczowej z terenu Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Waryńskiego w Szczecinku do Wilczego Kanału.

Czytaj też: Prezydent Radomia liczy na więcej inwestycji Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Nowa infrastruktura umożliwi uruchomienie kolejnych 16 hektarów gruntów przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod inwestycje przemysłowe oraz instalacje odnawialnych źródeł energii. To nie pierwsza inwestycja w strefie związana z uzbrojeniem terenów.

- To jedna z ostatnich, w kadencji obecnego zarządu województwa, umów na dofinasowanie lokalnych inwestycji, które mam przyjemność podpisać - zaznaczył wicemarszałek województwa Andrzej Jakubowski.

Czytaj też: Śląskie nadal najatrakcyjniejsze dla inwestorów

Całkowity koszt zadania wyniesie ponad 2,3 miliona złotych. Dofinansowanie ze środków RPO WZ na lata 2007-2013 to prawie 1,2 miliona  złotych.

- Na początku inwestycji zakładaliśmy, że budowa kolektora pochłonie ponad cztery miliony złotych. W przetargu uzyskaliśmy cenę dużo niższą i to jest pierwsza dobra informacja. Druga równie dobra wiadomość jest taka, że do kosztów budowy kolektora dołoży samorząd województwa - przekonywał burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas.

Projekt zrealizowany będzie w ramach Osi Priorytetowej 1 „Gospodarka-Innowacje-Technologie”, Działanie 1.3. „Zaawansowane usługi wsparcia dla przedsiębiorstw”, Poddziałanie 1.3.3. „Wzrost atrakcyjności inwestycyjnej”. Inwestycja, która rozpoczęła się w sierpniu br., zbliża się powoli do upragnionego końca, choć jej termin pierwotnie zaplanowano na luty 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.