Ruszyła kampania funduszy UE

Około 15 mln 879 tys. zł będzie kosztować kampania reklamowa, w której będą promowane fundusze europejskie. Kampania zaczęła się na początku września i potrwa do lutego 2011 r. Ma pokazać pozytywne zmiany, jakie zaszły w Polsce dzięki unijnym funduszom.
Ruszyła kampania funduszy UE
Jak powiedziała dziennikarzom na poniedziałkowej konferencji minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska pieniądze, które zostały przeznaczone na finansowanie kampanii, nie mogą być przeznaczone na żaden inny cel.

- Pieniądze europejskie podzielone są na paczki programowe, ale jest jeszcze osobna paczka, która się nazywa Pomoc Techniczna. Te pieniądze służą oliwieniu systemu, czyli to pieniądze, z których refunduje się część wynagrodzeń, wydaje się podręczniki itp. Tam jest jeszcze jedna działka, związana z promocją. I nie możemy tych pieniędzy przesunąć na inne wydatki - wyjaśniła minister.

Kampania ma się skupiać na pokazywaniu efektów realizacji zarówno poszczególnych programów unijnych, jak i funduszy unijnych jako całości. Ma też zachęcić do korzystania z funduszy.

Kampanię podzielono na pięć etapów poświęconych poszczególnym programom. W radiu i telewizji będą emitowane spoty reklamowe. W etapie poświęconym programowi Kapitał Ludzki pojawią się także reklamy w prasie. Twarzami kampanii mają być dziennikarze znani z porannych programów telewizyjnych - Dorota Wellman i Marcin Prokop. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Niestety wydatki na kampanię reklamową i "twarze", które się obłowią dotacjami, naród będzie zobowiązany zwracać jak wszystkie inne zaciągane długi naszych prominentów. Dlaczego więc Naród nie może kontrolować tych wydatków, tylko jakaś pani minister ? Źle to pachnie. ... rozwiń

justi231, 2010-09-07 16:35:10 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE