"Ryby" w Lubaniu dofinansowane

Gmina Lubanie w powiecie włocławskim jako pięćdziesiąty beneficjent w województwie kujawsko-pomorskim podpisała umowę na dofinansowanie z Programu Operacyjnego Ryby. Z tego źródła w regionie rozdysponowano dotychczas prawie 8,5 mln zł.
"Ryby" w Lubaniu dofinansowane
Jak poinformował w czwartek Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, umowa podpisana z gminą Lubanie dotyczy dofinansowania na remont i modernizację wiejskiego parkingu w Lubaniu. Kwota dofinansowania wynosi 58,6 tys. złotych.

"Cieszę się, że do lokalnych społeczności trafiają pieniądze na kolejne konkretne projekty. Ochrona i wzmacnianie potencjału obszarów związanych z rybactwem śródlądowym to ważny element myślenia o zrównoważonym rozwoju regionu" - podkreślił marszałek.

Szef wojewódzkiego samorządu przypomniał, że PO Ryby, czyli finansowany przez Unię Europejską Program Operacyjny "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013", to dodatkowe pieniądze na rozwój dla trzydziestu trzech wiejskich i miejsko-wiejskich gmin województwa kujawsko-pomorskiego.

Na inwestycje przedsiębiorstw, przedsięwzięcia infrastrukturalne, ochronę środowiska i rozruszanie sektora usług lokalnych otrzymały one łącznie ponad 65 milionów złotych, a wartość rozdysponowanego już wsparcia to 8,4 mln złotych.

Kujawsko-Pomorskie jest jednym z czterech regionów w kraju, które przodują w wykorzystaniu tego segmentu unijnego wsparcia.

Podpisana w Lubaniu umowa jest pierwszą dotyczącą projektu wybranego w ramach konkursu ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania Dorzecza Zgłowiączki, jedno ze stowarzyszeń w Kujawsko-pomorskiem pełniących rolę instytucji pośredniczących w podziale środków regionalnej puli PO Ryby, administrowanej przez marszałkowską administrację.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Lokalna Grupa Rybacka a nie Lokalna Grupa Działania

lgr, 2012-09-14 08:22:40 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE