PARTNER PORTALU
 • BGK

Rzeszów dobrze sobie radzi z pozyskiwaniem unijnych pieniędzy

 • JL    16 lutego 2016 - 08:58
Rzeszów dobrze sobie radzi z pozyskiwaniem unijnych pieniędzy
Rzeszów dobrze wykorzystuje fundusze unijne. Fot. Pixabay.com

W najnowszym rankingu Głównego Urzędu Statystycznego Rzeszów uplasował się na drugiej pozycji wśród miast wojewódzkich.
Pod uwagę brano wykorzystanie środków unijnych. GUS przeanalizował dane pochodzące z 2,5 tys. gmin z całej Polski. Podsumowano inwestycje zrealizowane z wykorzystaniem środków unijnych z perspektywy 2007-2013, w ramach takich programów operacyjnych, jak: Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka, Rozwój Polski Wschodniej, a także poszczególne regionalne programy operacyjne.

W przeliczeniu na liczbę mieszkańców Rzeszów znalazł się na drugiej pozycji wśród miast wojewódzkich z kwotą 21,1 tys. zł na mieszkańca. Wyprzedza go jedynie Gdańsk.

Jeśli chodzi o wartość całkowitą podpisanych umów o dofinansowanie ze środków unijnych, Rzeszów uplasował się na 12. pozycji (z wszystkich 2,5 tys. gmin objętych rankingiem) z kwotą 3,9 mld zł.

Dane pochodzą z Krajowego Systemu Informatycznego i odnoszą się do projektów realizowanych na terenie danej jednostki terytorialnej zarówno przez samorządy, jak i podmioty prywatne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • Michał, 2016-04-24 09:23:48

  No tak, Rzeszów przoduje w pozyskiwaniu środków unijnych. Widać jak przez ostatnie lata Rzeszów się zmienił na plus. Nowoczesne drogi, połączenie z autostradą, ekspresówka S 19 - budowana dalej na północ i południe, nowy tabor MPK, strefy ekonomiczne, idealny stan dróg, remonty, imponujące budowle ...i budynki, mosty - jak na 200-tysięczne miasto, utworzenie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie, odnowiony Rynek. Stolica Doliny Lotniczej, klaster IT (Asseco Rzeszów, Mobica, Polska Agencja Kosmiczna współpracująca z Politechniką). Przez 10 lat Rzeszów zmienił się bardzo na plus i wydaje się, że dynamika rozwoju nie osłabnie. Miasta: Rzeszów i Warszawa ma tylko w Polsce dodatni wskaźnik przyrostu naturalnego. Kwitnie budownictwo mieszkaniowe. Dużo by tu wymieniać.  rozwiń
 • artmetic ekonsulting, 2016-03-18 20:34:53

  Dotacje unijne, pozyskiwanie finansowania zewnętrznego dla firm, RPO Podkarpackie: zajrzyj na stronę Artmetic!