PARTNER PORTALU
  • BGK

Rzeszów połączy się z S19 i A4

  • PAP    9 września 2010 - 11:43

Prawie 60 mln zł dofinansowania z unijnego programu infrastruktura i środowisko otrzyma Rzeszów na budowę drogi łączącej północną obwodnicę miasta z drogą ekspresową S19 i autostradą A4.
Projekt znalazł się w gronie najważniejszych inwestycji o strategicznym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego naszego kraju i otrzyma dofinansowanie z funduszy unijnych.

Projekt przewiduje budowę drogi dojazdowej do autostrady o długości ponad 2,5 km – od ronda im. Kuronia do granic miasta. Dalszy odcinek o długości 1,4 km od granic miasta do węzła autostrady A 4 Rzeszów-Wschód wybuduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, również przy współfinansowaniu z Unii.

Inwestycja pozwoli na połączenie komunikacyjne miasta Rzeszowa z autostradą A4 i drogą ekspresową S19 oraz z międzynarodowym lotniskiem w Jasionce. Przełoży się to na rozwój gospodarczy miasta i całego regionu..

Całkowita wartość projektu wynosi 70 mln zł. Realizacja przedsięwzięcia rozpoczęła się w marcu br., pierwotnie finansowana miała być z budżetu Rzeszowa. Droga będzie gotowa w październiku 2011 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.