PARTNER PORTALU
  • BGK

Są jeszcze fundusze na lokalne projekty w kujawsko-pomorskim

  • PAP    4 lutego 2014 - 18:17
Są jeszcze fundusze na lokalne projekty w kujawsko-pomorskim

- Prawie 14,5 mln zł pozostało na dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 lokalnych, tzw. małych projektów w województwie kujawsko-pomorskim. Rozdysponowaniem pieniędzy zajmuje się Urząd Marszałkowski w Toruniu za pośrednictwem lokalnych grup działania.
"Tzw. małe projekty to przedsięwzięcia wpisujące się lokalne strategie, służące rozwojowi obszarów wiejskich i realizowane dzięki środkom w ramach Osi Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Ze wsparcia korzystają m.in. samorządy, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i związki wyznaniowe" - poinformowała we wtorek rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Wsparcie przeznaczane jest na: remonty i wyposażanie świetlic wiejskich, organizację imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, budowę infrastruktury sportowej rekreacyjnej, wydawnictwa promujące walory krajobrazowe i przyrodnicze, a także remonty i wyposażanie muzeów, urządzenie miejsc pamięci i wykorzystanie energii odnawialnej.

Czytaj też:  NIK: będą kontrole ws. unijnych pieniędzy

O dofinansowanie projektów można ubiegać się w ramach konkursów ogłaszanych przez 20 lokalnych grupy działania w regionie, czyli partnerstw skupiających przedstawicieli sektora publicznego i prywatnego. Grupy w swoich strategiach mają zapisane przedsięwzięcia uwzględniające potrzeby konkretnych społeczności, a także służące ich integracji i identyfikacji z miejscem zamieszkania.

Dotychczas zawarto 923 umowy na dofinansowanie "małych projektów" na łączną kwotę 15,8 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: