PARTNER PORTALU
  • BGK

Są jeszcze fundusze na lokalne projekty w kujawsko-pomorskim

  • PAP    4 lutego 2014 - 18:17
Są jeszcze fundusze na lokalne projekty w kujawsko-pomorskim

- Prawie 14,5 mln zł pozostało na dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 lokalnych, tzw. małych projektów w województwie kujawsko-pomorskim. Rozdysponowaniem pieniędzy zajmuje się Urząd Marszałkowski w Toruniu za pośrednictwem lokalnych grup działania.
"Tzw. małe projekty to przedsięwzięcia wpisujące się lokalne strategie, służące rozwojowi obszarów wiejskich i realizowane dzięki środkom w ramach Osi Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Ze wsparcia korzystają m.in. samorządy, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i związki wyznaniowe" - poinformowała we wtorek rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Wsparcie przeznaczane jest na: remonty i wyposażanie świetlic wiejskich, organizację imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, budowę infrastruktury sportowej rekreacyjnej, wydawnictwa promujące walory krajobrazowe i przyrodnicze, a także remonty i wyposażanie muzeów, urządzenie miejsc pamięci i wykorzystanie energii odnawialnej.

Czytaj też:  NIK: będą kontrole ws. unijnych pieniędzy

O dofinansowanie projektów można ubiegać się w ramach konkursów ogłaszanych przez 20 lokalnych grupy działania w regionie, czyli partnerstw skupiających przedstawicieli sektora publicznego i prywatnego. Grupy w swoich strategiach mają zapisane przedsięwzięcia uwzględniające potrzeby konkretnych społeczności, a także służące ich integracji i identyfikacji z miejscem zamieszkania.

Dotychczas zawarto 923 umowy na dofinansowanie "małych projektów" na łączną kwotę 15,8 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.