PARTNER PORTALU
  • BGK

Są pieniądze na wsparcie dla przedszkoli

  • AT    16 stycznia 2012 - 10:44
Są pieniądze na wsparcie dla przedszkoli

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Piotrkowie Trybunalskim w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi organizuje bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące pozyskiwania środków z EFS w roku 2012.
Informacje na temat planowanych konkursów Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przekażą specjaliści z Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi. W sposób szczególny zostanie omówione Poddziałanie 9.1.1 dotyczące "Zmniejszania nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej", gdzie na rok 2012 przeznaczono dodatkowe środki na tworzenie nowych przedszkoli i wsparcie już istniejących na terenach o niewystarczającym stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.

Gośćmi na spotkaniu będą Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Marcin Bugajski oraz Dyrektorzy Departamentów odpowiedzialnych za wdrażanie poszczególnych Priorytetów POKL z UM i WUP w Łodzi. Uzupełnieniem spotkania będzie wystąpienie przedstawiciela Regionalnego Ośrodka EFS, który zapozna uczestników z ofertą Ośrodka obejmującą pomoc w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie potencjalnym beneficjentom.

Na spotkanie moga przyjść wszyscy zainteresowani pozyskaniem funduszy unijnych pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego w 2012 roku, szczególnie przedstawiciele gmin powiatu piotrkowskiego, a także piotrkowskie organizacji pozarządowych.

Spotkanie odbędzie się 18 stycznia 2012 r. w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim, Al. 3 Maja 33, sala konferencyjna nr 5 , godz. 10.00 – 11.30.

Program spotkania:
 
1. „Korzyści płynące z realizacji projektów PO KL” (10 min.) – Marcin Bugajski, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego
2. „Podsumowanie wdrażania Priorytetu VIII i IX PO KL” (5 min.) – Dyrektor Departamentu ds. PO Kapitał Ludzki
3. „Podsumowanie wdrażania Priorytetu VI i VII PO KL” (5 min.) – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy
4. „Możliwości wsparcia w ramach Priorytetu VIII i IX PO KL” (20 min.) – Przedstawiciel Departamentu ds. PO Kapitał Ludzki
5. „Możliwości wsparcia w ramach Priorytetu VI i VII PO KL” (20 min.) – Przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi
6. „Oferta Regionalnego Ośrodka EFS" (10 min.) – Przedstawiciel Regionalnego Ośrodka EFS
7. Dyskusja

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.