PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd wycofa jeden z rozliczonych już projektów unijnych

  • PAP    24 lutego 2014 - 19:14
Samorząd wycofa jeden z rozliczonych już projektów unijnych

Samorząd woj. podkarpackiego zdecydował się wycofać z dofinansowania jeden z już rozliczonych projektów unijnych. Jest to konieczne, aby Komisja Europejska przywróciła certyfikację pozostałych projektów z Podkarpacia.
KE w maju 2013 r. wstrzymała certyfikację unijnych projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego w związku ze śledztwem prowadzonym przez lubelską prokuraturę apelacyjną i CBA, dotyczącym b. marszałka woj. podkarpackiego Mirosława K. Śledztwem objęty został też jeden z projektów współfinansowany z pieniędzy unijnych.

Jak poinformował w poniedziałek w Rzeszowie marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, wycofanie dofinansowania tego projektu w wysokości 1,5 mln zł jest warunkiem przywrócenia certyfikacji na pozostałe. "Taki warunek postawiła KE" - dodał.

Dotychczas KE wstrzymała certyfikację na łączną kwotę 660 mln zł. Oznacza to, że urząd marszałkowski nie otrzymał refundacji w takiej właśnie kwocie.

"Chcemy jak najszybciej przywrócić certyfikację projektów m.in. dlatego, że jest przygotowywane sprawozdanie w tej sprawie dla Parlamentu Europejskiego. Poza tym, mając ciągle zablokowaną certyfikację, jesteśmy negatywnie postrzegani w kraju, jak i w Europie" - dodał.

Ortyl podkreślił, że wycofanie dofinansowania projektu już rozliczonego będzie wiązało się z konsekwencjami dla budżetu województwa, na razie nie wiadomo jednak jakie.

Projekt, który został wycofany z dofinansowania dotyczy jednej z firm z branży budowlanej. Spółka obecnie jest w upadłości. Samorząd będzie starał się odzyskać dofinansowanie z majątku masy upadłościowej firmy.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Ewa, 2014-02-25 12:34:54

    Wstrzymać 660 mln za podejrzenie, że 1,5 mln mogło być dofinansowane niezgodnie z przepisami ? Jakiś obłęd.