PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowy konkurs dla naukowców i firm

  • PAP    20 sierpnia 2012 - 13:11
Samorządowy konkurs dla naukowców i firm

Kolejną edycję konkursu „Innosilesia” ogłosiły Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Gliwice” i samorząd woj. śląskiego.
Konkurs skierowany jest do naukowców i firm współpracujących ze sobą przy wdrażaniu nowych rozwiązań lub produktów. Przedsięwzięcie ma honorować jednostki naukowe i przedsiębiorstwa z woj. śląskiego, które współpracując ze sobą w ub. roku, wdrożyły innowacyjne rozwiązanie technologiczne bądź produkcyjne polegające na zbudowaniu, przetestowaniu i zademonstrowaniu produktu w wersji użytkowej lub wprowadzeniu produktu do sprzedaży.

„Konkurs ma na celu promocję idei współpracy pomiędzy sferą przedsiębiorstw i nauki w województwie śląskim oraz zachęcenie przedsiębiorstw i jednostek naukowych do wspólnego poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych i produkcyjnych” – uściśliła Katarzyna Kowol z „Technoparku Gliwice”.

Partnerzy z jednostek naukowych i firm powinni, zgłaszając swoje propozycje, wskazać osobę lub osoby odpowiedzialne za powstanie i wdrożenie wskazywanego rozwiązania. Zgłoszenia będą oceniane dwuetapowo.

W obu etapach kapituła konkursu oceniać będzie m.in. poziom innowacyjności wdrożonego rozwiązania, rolę i zakres współpracy przedsiębiorstwa i jednostki naukowej, a także wartość komercyjną efektu współpracy. Kapituła ma nominować trzech kandydatów do nagród.

Laureaci, prócz nagród finansowych dla osób odpowiedzialnych za wdrożenie innowacyjnych rozwiązań, dostaną honorowe dyplomy „Innosilesia 2011”. Nagrodzone rozwiązania będą też promowane przez organizatorów konkursu jako dobre praktyki.

Według poniedziałkowej informacji gliwickiego samorządu, zgłoszenia do konkursu można składać w sekretariacie „Technoparku Gliwice” do 17 września. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem i drukami zgłoszeniowymi umieszczono na stronie www.technopark.gliwice.pl.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.