PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy chcą się nauczyć samooceny

  • GK/administracja.mswia.gov.pl    8 września 2011 - 17:08
Samorządy chcą się nauczyć samooceny

MSWiA opublikowało listę jednostek samorządu terytorialnego zakwalifikowanych do udziału w II edycji projektu CAF.
II edycja projektu „Przygotowanie jednostek samorządu terytorialnego do stosowania Wspólnej Metody Oceny (CAF) w procesie mierzenia potencjału i dokonań poprzez szkolenia pracowników i pomoc doradczą” skierowana jest do jednostek samorządu terytorialnego o niskim wskaźniku dochodów podatkowych na jednego mieszkańca oraz tych, które nie zostały objęte wsparciem w ramach konkursów organizowanych przez MSWiA.

Czytaj też: Ostatni dzwonek dla chętnych do projektu CAF

Do drugiej edycji planowane jest zarekrutowanie 250 jednostek z całej Polski. Kontynuacja projektu jest powiązana z konkursem, który MSWiA planuje ogłosić w IV kwartale 2011 r. W konkursie będą mogły wziąć udział jedynie te jednostki, które uczestniczyły w projekcie systemowym. Łączna alokacja przewidziana na konkurs to 50 mln zł.

Przy pomocy tych środków samorządy będą miały szansę na poprawę tych obszarów, które zostaną wskazane do poprawy w procesie samooceny metodą CAF (część systemowa).

W związku z rezygnacją z udziału w projekcie CAF kilku samorządów oraz nadejściem pocztą kilku zgłoszeń, Departament Administracji Publicznej MSWiA przedstawił zaktualizowaną listę jednostek, które uczestniczą w projekcie.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Pełna lista jednostek zakwalifikowanych do wzięcia udziału w projekcie znajduje się tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.