PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy mogą dostać pożyczkę na inwestycje w ramach SPP

  • PAP    5 marca 2014 - 17:46
Samorządy mogą dostać pożyczkę na inwestycje w ramach SPP

- Powiaty i gminy wiejskie mogą uzyskać pożyczkę na remonty i budowę dróg i inne tego typu inwestycje w ramach Samorządowego Programu Pożyczkowego (SPP). Wnioski można składać do 25 marca br. - podaje Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
To już XII ogólnopolska edycja SPP, który prowadzony jest przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Jak poinformował Krzysztof Podhajski z funduszu, pożyczki w ramach SPP są udzielane bez prowizji i dodatkowych opłat. Oprocentowanie pożyczek wyliczane jest na podstawie średniej wartości wskaźnika WIBOR 3-miesięcznego.

Czytaj też:  Atrakcyjne pożyczki dla wiejskich gmin

W ramach programu gminy i powiaty mogą się ubiegać o pożyczki nie tylko na budowę czy remont dróg, ale również na inwestycje związane z zaopatrzenie wsi w wodę, odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków oraz zaopatrzeniem miejscowości w energię z wykorzystaniem lokalnych, odnawialnych źródeł energii.

Nabór wniosków do XII edycji programu trwa do 25 marca br. Limit środków dla tej edycji konkursu wynosi 10 mln zł. Pożyczka może zostać zaciągnięta na sfinansowanie 100 proc. wartości inwestycji. Maksymalna jej wysokość może wynieść 1 mln zł.

Samorządowy Program Pożyczkowy adresowany jest do gmin i powiatów, które chcą zrealizować inwestycje infrastrukturalne na wsi i w miastach do 20 tys. mieszkańców. Jego głównym celem jest poprawa jakości życia mieszkańców tych terenów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • LePetit, 2014-07-28 23:08:27

    Za milion złotych nie kupisz żadnej instalacji na wytwarzanie czystej energii.