PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy mogą ubiegać się o pożyczkę

  • AT    28 października 2013 - 12:12
Samorządy mogą ubiegać się o pożyczkę

Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej ogłosił nabór wniosków do XI edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego. W ramach programu, gminy i powiaty mogą się ubiegać o pożyczki na drogi, zaopatrzenie wsi w wodę, inwestycje związane ze zbiorowym odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków oraz inwestycje w oświatę.
XI edycja Samorządowego Programu Pożyczkowego to już ostatnia szansa dla gmin i powiatów na uzyskanie pożyczki w 2013 roku. Nabór wniosków potrwa do 15 listopada br. Limit środków dla tej edycji wynosi 10 mln złotych. Oprocentowanie pożyczek wyliczane jest na podstawie średniej wartości wskaźnika WIBOR 3-miesięcznego.

Celem Samorządowego Programu Pożyczkowego jest wsparcie działań samorządów zmierzających w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców wsi i małych miast. Program adresowany jest do gmin i powiatów, które chcą zrealizować inwestycje infrastrukturalne na terenach wiejskich. Pożyczki mogą zostać zaciągnięte na sfinansowanie 100% wartości zadania inwestycyjnego brutto.

W ramach X edycji, spośród wszystkich wniosków, które napłynęły do Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, wybrano 25 laureatów. Wśród nich znalazły się gminy z województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, małopolskiego, wielkopolskiego, lubelskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego, śląskiego oraz dolnośląskiego. Obecnie trwa proces weryfikacji dokumentów i podpisywania umów
z gminami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Warszawianka, 2013-11-08 13:04:58

    tak musicie przeciez zadluzyc Polakow w dostateczny sposob, zeby stracili swoj Kraj!! - to oczywiste patrzac na to jak okradziono juz narod Polski, ma sie ta pewnosc, ze to jeszcze nie koniec grabiezy na narodzie Polskim! - szkoda mi moich przyszlych pokolen w mojej Ojczyznie!!!!