PARTNER PORTALU
  • BGK

Schronisko młodzieżowe jak nowe dzięki unijnej dotacji

  • AW    18 września 2012 - 12:23
Schronisko młodzieżowe jak nowe dzięki unijnej dotacji

Całkowity remont schroniska dla młodzieży w Jaworze kosztował prawie 5 mln zł. Ponad 3 mln pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.
Budynek znajdujący się w samym centrum Jawora wygląda teraz jak zupełnie nowy. Wymieniono wszystkie drzwi i okna. Odnowiono nie tylko instalację elektryczną i wodno – kanalizacyjną, ale również pokrycie dachu budynku. Przebudowa miała na celu przystosowanie schroniska do pełnienia roli bazy noclegowej. Tym samym, budynek dawnej bursy stał się nowoczesnym schroniskiem młodzieżowym - informuje dolnośląski urząd marszałkowski.

Odnowione Schronisko Młodzieżowe – Centrum Turystyczne dysponuje obecnie 63 miejscami noclegowymi w jedno- i dwuosobowych pokojach z łazienkami. Wewnątrz znajdują się także sale dydaktyczne, sala konferencyjna oraz dwa pomieszczenia pełniące funkcję świetlicy. Budynek został również wyposażony w windę, z której mogą korzystać osoby niepełnosprawne.

Koszt modernizacji to niemal 5 mln zł, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, które przyznał zarząd województwa wyniosło ponad 3,3 mln zł. Pozostałą część pieniędzy dołożył powiat jaworski. Zadaniem projektu było zwiększenie turystycznej konkurencyjności Jawora i okolic.

Powstanie nowoczesnego schroniska młodzieżowego położonego w pięknej okolicy Jawora ma się przyczynić do wzmocnienia produktu turystycznego Gór i Pogórza Kaczawskiego nazywanych Krainą Wygasłych Wulkanów. Działalność schroniska ma również podnieść turystyczną wartość regionu i przyczynić się do stworzenia atrakcyjnej oferty aktywnej formy spędzania czasu w Ziemi Jaworskiej - alternatywy dla Karkonoszy czy Ziemi Kłodzkiej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.