PARTNER PORTALU
  • BGK

Ścieżki dzięki współpracy

  • KB    24 czerwca 2010 - 17:26
Ścieżki dzięki współpracy

Kujawsko-pomorski urząd marszałkowski podpisał umowę ze starostwem toruńskim umowę o partnerstwie przy realizacji pierwszego etapu budowy ścieżek rowerowych na terenie powiatu.




Zbudowanie na terenie powiatu toruńskiego i gminy Unisław (pow. chełmiński) prawie 80 kilometrów tras dla rowerzystów (niektóre z nich zimą mogą być również wykorzystywane przez narciarzy) jest jednym z projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2007-2013. Koszt przedsięwzięcia to 22 mln zł, dofinansowanie z RPO stanowi 60 proc.

Pierwszy etap realizacji projektu obejmuje budowę ścieżki z Torunia do Osieka. Będzie ona budowana przez powiat w partnerstwie z samorządem województwa. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego (oprócz dotacji z RPO WK-P) wesprze to zadanie ponad 1,6 mln zł z budżetu województwa, co stanowi 20 proc. wartości pierwszego etapu.

24 czerwca 2010 r. umowę w tej sprawie podpisali Bartosz Nowacki, członek zarządu województwa  oraz Mirosław Graczyk, starosta, Dariusz Meller, wicestarosta i Danuta Jabłońska-Drążela, skarbnik powiatu.

Projekt zakłada połączenie Torunia z atrakcyjnymi turystycznie miejscowościami powiatu, jak Osiek (w pobliżu, którego znajdują się jeziora Osiek i Dzikowo), Kamionki (popularne miejsce wypoczynku torunian), czy Chełmża (z jeziorem w środku miasta i gotycką katedrą). Niektóre z dróżek zostaną wytyczone w miejsce nieczynnych tras kolejowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.