PARTNER PORTALU
  • BGK

Sieć dziedzictwa kulinarnego w Zachodniopomorskim

  • BEZ    10 grudnia 2009 - 00:59

"Tworzenie Regionalnej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego na Pomorzu Zachodnim" to tytuł konferencji, która odbędzie się dziś (10 grudnia) na szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich.
Od 2008 roku Województwo Zachodniopomorskie jest pełnoprawnym członkiem Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Sieć jest formą współpracy pomiędzy regionami i poszczególnymi przedsiębiorstwami (restauratorami, producentami, właścicielami obiektów hotelarskich, rolnikami, etc.) zainteresowanymi ulepszaniem i promowaniem produktów regionalnych, regionalnej żywności, usług i potraw, a także zachowaniem regionalnych tradycji kulinarnych oraz kreowaniem nowych tradycji wśród mieszkańców regionu i odwiedzających go turystów.

Celem istnienia sieci jest m.in. zwiększenie ruchu turystycznego, rozwój i wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw z branży spożywczej, gospodarstw rolnych, ogrodniczych, sadowniczych czy rybackich. Udział w Sieci pozwoli na  wzmocnienie ich konkurencyjności oraz na zwiększenie zainteresowania konsumentów żywnością wysokiej jakości. Pozwoli na wymianę wiedzy i doświadczeń między członkami całej Sieci.

Włączenie Województwa Zachodniopomorskiego do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego ma przyczynić się  do podniesienia poziomu usług gastronomicznych, hotelarskich i turystycznych w województwie zachodniopomorskim poprzez oznakowanie restauracji, hoteli, gospodarstw agroturystycznych, producentów surowców i potraw pochodzących z regionu a także wzmocnienie współpracy podmiotów gospodarczych branży rolnej, spożywczej, gastronomicznej i hotelarskiej oraz administracji samorządowej.

Seminarium adresowane jest do ww. grupy, a jego celem jest przekonanie uczestników do korzyści, jakie płyną z możliwości posługiwania się logo „Dziedzictwo Kulinarne Pomorze Zachodnie”, którego właścicielem jest Województwo.

W spotkaniu weźmie udział Ewa Kierzkowska – Wicemarszałek Sejmu RP, Jan Hansson – Europejski Koordynator Sieci Dziedzictwa Kulinarnego ze Szwecji oraz Igor Marek Hutnikiewicz – Dyrektor Biura Jakości i Znaków regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.