Śląsk to lokomotywa. Powinien mieć specjalny RPO

Woj. śląskiemu, jako lokomotywie rozwoju Polski, należy się specjalny program operacyjny na kształt programu dla Polski wschodniej - przekonywał w piątek w Katowicach kandydujący w tym regionie do Parlamentu Europejskiego jeden z liderów Ruchu Narodowego Artur Zawisza.
Śląsk to lokomotywa. Powinien mieć specjalny RPO

Zawisza wyjaśnił, że program taki miałby służyć reindustrializacji regionu. Jego beneficjentami mieliby być np. przedsiębiorcy, spółki komunalne czy samorządy - czerpiący dotacje, granty czy pożyczki na przedsięwzięcia tworzące miejsca pracy w przemyśle czy zaawansowanym rzemiośle.

"Chcielibyśmy, by Śląsk jako lokomotywa rozwoju kraju, został doceniony" - podkreślił Zawisza, który kandyduje z pierwszego miejsca śląskiej listy Ruchu Narodowego do PE. Ruch Narodowy zarejestrował listy w całym kraju przyjmując hasło wyborcze: "Radykalna zmiana". Hasło Zawiszy - "Narodowa energia" - ma nawiązywać do sloganu reklamowego woj. śląskiego "Pozytywna energia".

Program operacyjny dla reindustrializacji Śląska to jeden z postulatów Zawiszy odnoszących się do jego okręgu wyborczego. Inny postulat to "polski rabat" w unijnym pakiecie klimatyczno-energetycznym.

Zdaniem lidera Ruchu Narodowego Polsce należy się zwolnienie przynajmniej z części wiążących się z pakietem zobowiązań. Jak przekonywał, pakiet wymusza likwidację górnictwa i odchodzenie od konwencjonalnej energetyki opartej na węglu - co spowoduje wzrost cen energii o kilkadziesiąt procent, w skali regionu ma wiązać się z utratą do ćwierci miliona miejsc pracy, a w skali kraju - do miliona.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nie spodziewałem się tego, ale póki co Ruch Narodowy ma najciekawszy program dla Śląska. Zresztą jak RN zorganizował anty-szczyt klimatyczny w zeszłym roku, szło zauważyć, że im na serio chodzi o interes Śląska.

Hanys, 2014-04-25 23:49:32 odpowiedz

Jak mieszkaniec rodowity Ślązak obserwuje to co dzieje się w kampanii i muszę przyznać, że najbardziej przekonuje mnie Ruch Narodowy i wszystko wskazuje, że na niech oddam głos, zresztą nie jestem sam na śląsku co tak chcą zrobić.

Chorzowianin , 2014-04-25 23:46:57 odpowiedz

Nareszcie ktoś porusza poważne tematy gospodarcze, decydujące o kolejnych kilkudziesięciu latach naszego być albo nie być, a nie zajmuje się tematami trzeciego rzędu jak partie z Parlamentu. Szukając informacji na temat Ruchu Narodowego moją uwagę zwrócił fakt, że jako jedyny (!) komitet nie prowad...zi kampanii z naszych pieniędzy! rozwiń

Artur, 2014-04-25 23:17:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE