PARTNER PORTALU
  • BGK

Sławomir Sosnowski: Po funduszach UE postawić na młodych ludzi i start-upy

  • Bartosz Dyląg    7 października 2016 - 13:29
Sławomir Sosnowski: Po funduszach UE postawić na młodych ludzi i start-upy
Program Polska Wschodnia, z którego województwo lubelskie dostało 4,2 mld zł, dzisiaj jest okrojony prawie o 50 proc. Fot. PTWP

– Jeżeli wesprzemy młodych ludzi, którzy weszli w przedsiębiorczość, to mamy wielkie szanse. Jestem optymistycznie nastawiony do tego – mówi Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.
Sławomir Sosnowski przyznaje, że różnic pomiędzy Polską wschodnią i zachodnią nie udało się zniwelować w całości. – To rzecz oczywista, nie da się w ciągu tak krótkiego czasu tak długie, historyczne zaniedbania czy dysproporcje nadrobić. Ale nadrabialiśmy je na 100 procent wydajności – zapewnia Sosnowski.

Marszałek uważa jednak, że już dziś należy podziękować wszystkim tym, którzy wzięli udział w nadrabianiu tych różnic, realizując efektywne inwestycje, tym którzy postawili na naukę, a także Polakom, którzy wracają ze świata i zakładają swoje małe biznesy, często w bardzo skromnych miejscach.

Jego zdaniem pesymistyczne jest to, że Program Polska Wschodnia, z którego województwo lubelskie dostało 4,2 mld zł, dzisiaj jest okrojony prawie o 50 proc.

- Będzie nam trudniej, bo nie będziemy mogli tych pieniędzy skierować do odpowiednich sektorów życia społeczno-gospodarczego, one nam nie zapracują - uważa Sławomir Sosnowski.

Sosnowski uważa, że po zakończeniu finansowania z UE sposobem na rozwój są młodzi ludzie, start-upy. – Jeżeli wesprzemy młodych ludzi, którzy weszli w przedsiębiorczość, to mamy wielkie szanse. Jestem optymistycznie nastawiony do tego – mówi marszałek województwa lubelskiego.

Cała rozmowa z marszałkiem Sosnowskim w materiale poniżej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.