PARTNER PORTALU
  • BGK

Specustawa kolejowa ułatwi modernizację torów i uratuje miliardy złotych

  • AT    7 kwietnia 2016 - 08:32
Specustawa kolejowa ułatwi modernizację torów i uratuje miliardy złotych

Minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk, ma nadzieję, że projekt specjalnej ustawy kolejowej przed wakacjami trafi do Sejmu i w tym roku wejdzie w życie (Andrzej Adamczyk, fot. PTWP/Piotr Waniorek)

Powstaje nowa specustawa, dzięki której uratowanych zostanie 67 mld zł. na inwestycje torowe.
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przygotowuje specjalną ustawę kolejową, która ma ułatwić i przyspieszyć modernizację sieci torowej. "Nasz Dziennik" informuje, że dzięki zmianie prawa, uratowanych zostanie 67 miliardów złotych z Unii Europejskiej na inwestycje torowe.

Głównym celem przygotowywanej ustawy jest uproszczenie procedury uzyskiwania pozwolenia na budowę oraz nadanie uprawnienia do szybszego wprowadzania w życie decyzji środowiskowych. Dzięki temu skróci się czas realizacji projektów inwestycyjnych. To z kolei umożliwi terminowe wydatkowanie 67 miliardów z zasilanego ze środków unijnych Krajowego Programu Kolejowego. W przeciwnym wypadku pieniądze przepadną.

Czytaj też: Tory kolejowe czeka likwidacja. PKP chce by samorządy je zrewitalizowały

Opracowywane rozwiązania prawne dotyczące kolei będą wzorowane na regulacjach dotyczących inwestycji drogowych.

Minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk, ma nadzieję, że projekt specjalnej ustawy kolejowej przed wakacjami trafi do Sejmu i w tym roku wejdzie w życie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.