Spółdzielnie socjalne wyłudzają pieniądze

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna
  • 18-05-2012
  • drukuj
Miały pomagać bezrobotnym, ale funkcjonują po to, by wyłudzać pomoc finansową z Unii Europejskiej.
Spółdzielnia Socjalna „Przestrzeń Sztuki” miała organizować festyny, Astra – świadczyć usługi remontowo-budowlane, a Urserwis – sprzątać klatki schodowe na jednym z warszawskich osiedli.

Łączy je to, że na ich założenie wyłożyła pieniądze Unia Europejska. Żadna z nich nigdy nie rozpoczęła działalności – alarmuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

W sprawie Urserwisu doniesienie do prokuratury złożył jej współzałożyciel. „Idea tej spółdzielni nigdy nie została zrealizowana. Jej członkom chodziło o pieniądze z urzędu pracy – wzięli po 12 tys. zł i nie robią nic” – mówi Janusz Klimczak, były prezes spółdzielni.

Za te przedsięwzięcia jest odpowiedzialna Krajowa Rada Spółdzielcza, która w 2009 r. otrzymała ponad 1 mln zł ze środków UE. Projekt przewidywał utworzenie dziesięciu spółdzielni socjalnych, które miały zatrudniać bezrobotnych zagrożonych eksmisją.

„Dziennik Gazeta Prawna” sprawdził, że spośród kilku utworzonych w ramach projektu mikrofirm założenia realizuje tylko Osiedlowa Spółdzielnia Socjalna „Praga”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Rozlużniają się więzy spółdzielców,czyż nie? POMYSŁ ZDECHNIE.TO TYLKO KWESTIA CZASU.Z TAKIM PODEJŚCIEM,NIE MOŻNA MIEC ZŁUDZEŃ!!!

SWAT, 2012-05-20 13:05:40 odpowiedz

Informujemy, że podane w artykule informacje są nieprawdziwe. U.S.S. Urserwis prowadzi działalność gospodarczą od ponad roku. Zapraszamy na parking strzeżony prowadzony przez U.S.S. Urserwis. Te niesprawdzone i podane do publicznej wiadomości informacje są krzywdzące, nie tylko dla spółdzielni, al...e także dla projektu, dzięki któremu powstała. Oczekujemy sprostowania. rozwiń

Zarząd U.S.S. Urserwis, 2012-05-19 12:45:41 odpowiedz

Zgadzam się w 100%. To głownie nieroby darmozjady wyłudzają pieniądze, by później nic nie robic.

JarekM, 2012-05-18 13:02:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE