PARTNER PORTALU
  • BGK

Spore inwestycje w wojewódzkim ośrodku

  • AW/lubuskie.pl    9 sierpnia 2011 - 11:02
Spore inwestycje w wojewódzkim ośrodku

WOSiR w Drzonkowie odzyskuje dawny blask. Dzięki inwestycjom finansowanym z budżetu województwa oraz LRPO, wkrótce będziemy to jeden z najnowocześniejszych tego typu kompleksów w Polsce.
W tej chwili trwa przebudowa zespołu basenów odkrytych, w trakcie jest również tremomodernizacja hali tenisowej. Remontu doczekają się także korty tenisowe przed hotelem oraz budynek Leśniczówki. Ponadto realizowany będzie projekt "e-Drzonków", który pozwoli na nowoczesne zarządzanie wojewódzkim ośrodkiem sportu i rekreacji.
|
Aktualnie trwa przebudowa i rozbudowa zespołu basenów odkrytych (wartość inwestycji netto 10,8 mln zł z czego z budżetu województwa lubuskiego oraz Miniesterstwa Sportu i Turystyki wyłożono 4,6 mln zł). Otwarcie zespołu basenów przewidziane jest na 10 września.

Prowadzona jest także termomodernizacja hali tenisowej  (wartość inwestycji netto 2, 7 mln zł z czego 1, 6 mln zł pochodzi z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego,  1,1 mln zł z budżetu województwa lubuskiego. Pozostała kwota przeznaczona zostanie na roboty dodatkowe w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego obiektu). Termin zakończenia tej inwestycji to 30 listopada.

Ponadto wyremontowane zostaną dwa korty tenisowe, a w hali tenisowej kładziona bedzie połozona nowa podłoga sportowa z nawierzchnią.

Ośrodek rozbudował już obiekt jeździecki. W ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Brandenburgia 2007-2013 z pieniędzy EWT oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki został wybudowany parkur jeździecki o wymiarach 90 m x 50 m wraz z rozprężalnią o wymiarach 70 m x 35 m z profesjonalną nawierzchnią, automatycznym nawilżaniem, ogrodzeniem, oświetleniem, tablicą świetlną. Wokół parkuru usytuowana jest bieżnia dla pięcioboistów oraz 42-stanowiskowa, zadaszona strzelnica.

Kolejna przedsięwzięcie inwestycyjne na terenie osrodka dotyczy modernizacji i adaptacji budynku Leśniczówki na pokoje gościnne.  Planowana jest także budowa placu rekreacyjnego i siłowni plenerowej.

WOSiR we współpracy z Lubuską Federacją Sportu, Radą Sołecką Wsi Drzonków oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Drzonków opracował koncepcję budowy placu rekreacyjnego na terenie Ośrodka, a Zarząd Województwa Lubuskiego zgodził się na realizację inwestycji. Wybudowanie placu zabaw dla dzieci zostanie sfinansowane z funduszy pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Zawarte partnerstwo WOSiR-u i Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej pozwoli na budowę siłowni na wolnym powietrzu. Fundusze na ten cel zostaną pozyskane z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na terenie siłowni znajdą się takie urządzenia jak: wioślarz, orbitreki, ławeczki, itp. Obiekt będzie dostępny nieodpłatnie w godzinach otwarcia Ośrodka.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.