PARTNER PORTALU
  • BGK

Spotkanie samorządowców powiatu tarnowskiego

  • malopolskie.pl    3 marca 2011 - 14:53
Spotkanie samorządowców powiatu tarnowskiego

Koordynacja działań w zakresie kultury na terenie gmin powiatu tarnowskiego oraz pozyskanie środków finansowych na odbudowę popowodziowych zniszczeń to główne tematy spotkania, które odbyło się w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej (woj. małopolskie).
Na zaproszenie starosty Tarnowskiego przybyli wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu tarnowskiego, przedstawiciele instytucji kultury i organizacji turystycznych. Spotkanie miało charakter roboczy, a główne tematy poruszane przez zebranych to wnioski po I Sejmiku Kultury Powiatu Tarnowskiego, który odbył się pod koniec stycznia w Żabnie.

O tym mówił Ryszard Żądło, dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Jan Czaja kierownik biura LDG „Dunajec-Biała” oraz Marcin Pałach  Dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji przedstawili propozycję członkostwa gmin w Tarnowskiej Organizacji Turystycznej (TOT).

Głównym punktem spotkania było wystąpienie wicemarszałka Województwa Małopolskiego Wojciecha Kozaka, który przedstawił problem zarządzania kryzysowego w kwestii przeciwdziałania powodziom w subregionie tarnowskim, ze szczególnym uwzględnieniem pozyskania środków finansowych na odbudowę popowodziowych zniszczeń. W spotkaniu uczestniczył także Bogusław Borowski Dyrektor Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.