PARTNER PORTALU
  • BGK

Sprawna komunikacja dzięki Unii?

  • KB    5 lipca 2010 - 17:37
Sprawna komunikacja dzięki Unii?

Kraków chce sfinansować rozbudowę systemu zarządzania transportem publicznym ze środków z Unii Europejskiej. Na najbliższej sesji (7 lipca) radni zajmą się projektem uchwały w sprawie zabezpieczenia wkładu miasta na ten cel.
Na projekt „Rozwój systemu zarządzania transportem publicznym w Krakowie” o wartości szacunkowej 46 mln złotych Kraków może dostać z Unii Europejskiej niemal 33 mln zł, czyli 85 proc. kosztów.

- Do września muszą zostać skompletowane dokumenty aplikacyjne i złożony stosowny wniosek – mówi Jacek Bartlewicz, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Jednym z warunków otrzymania finansowego wsparcia ze strony UE jest przedłożenie dokumentacji potwierdzającej dysponowanie środkami finansowymi na zabezpieczenie wkładu własnego w latach realizacji projektu. Zgodnie z wymaganiami Centrum Unijnych Projektów Transportowych, takim dokumentem jest uchwała rady miasta Krakowa, potwierdzająca posiadanie środków własnych.

- Dlatego wystąpiliśmy z projektem o zabezpieczenie w budżecie miasta na najbliższe trzy lata kwoty w wysokości około 14 mln złotych – dodaje Bartlewicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.