Sprawnie idzie rozwój Polski wschodniej

Resort rozwoju zakontraktował blisko dwie trzecie funduszy oraz wykonał z nadwyżką cel certyfikacji w pierwszym kwartale tego roku. KE zwróciła nam z tytułu realizacji programu 412 mln euro.
Sprawnie idzie rozwój Polski wschodniej

Zakończyła się także realizacja kilku projektów, m.in. rozbudowa Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej – poinformowała wiceminister Iwona Wendel, otwierając XII posiedzenie komitetu monitorującego program.

Czytaj też: Unijne środki dla firm z Polski Wschodniej

Na koniec kwietnia zawarto umowy na 64 proc. dostępnych środków. Oznacza to przyrost o 9 proc. w stosunku do końca ubiegłego roku. W 2010 r. i w pierwszym kwartale cel certyfikacji został wykonany z nadwyżką. Komisja Europejska zwróciła Polsce z tytułu realizacji programu 412 mln euro.

Czytaj też: Inwestycje w Polsce wschodniej skontrolowane

Zakończono realizację części projektów, m.in. w działaniach poświęconych uczelniom wyższym i wspieraniu innowacji. Niebawem zamknięte zostaną projekty dotyczące poprawy funkcjonowania komunikacji miejskiej w Białymstoku oraz budowy zachodniej obwodnicy Mrągowa.

Resort ma także gotowy projekt rozporządzenia w sprawie instrumentów inżynierii finansowej w programie. Liberalizuje on warunki udzielania pomocy i umożliwia bankom udział w konkursach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Polska wschodnia to nie tylko Kozi Gród,a gdzie są pieniądze na pozostałe miasta na wschód.

Hrubieszowiak, 2011-06-17 14:54:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE