PARTNER PORTALU
  • BGK

Sprawniejsza komunikacja dzięki Unii

  • PAP    27 lipca 2010 - 18:18
Sprawniejsza komunikacja dzięki Unii

Władze Rzeszowa planują usprawnić miejską komunikację i kupić e-kioski oraz elektroniczne tablice informacyjne na przystanki autobusowe.
Środki - prawie 16 mln zł - w większości pochodzić mają z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.
 
Jak poinformował Maciej Kiczor z biura prasowego UM w Rzeszowie, projekt zakłada zakup 60 elektronicznych tablic, które zamontowane będą na przystankach autobusowych. Wyświetlane na nich będą informacje, za ile przyjedzie autobus danej linii.
 
- Chcemy także kupić e-kioski, dzięki którym będzie można m.in. nabyć bilet czy uzyskać informacje o rozkładzie jazdy autobusów. Planujemy, aby każdy mógł dowiedzieć się z nich również o imprezach odbywających się w mieście - dodał Kiczor.
 
W ramach projektu zakupione mają być także wagi samochodowe, które zostaną zamontowane na drogach wlotowych do Rzeszowa. Jak wyjaśnił Kiczor, wszystkie samochody, które będą przekraczać dozwolony ciężar, będą wychwytywane przez współpracujące z wagą kamery i dane takiego pojazdu będą przekazywane odpowiednim służbom.
 
Całkowity koszt projektu pod nazwą "Rozbudowa inteligentnego systemu transportu drogowego na terenie miasta Rzeszowa" wynosi prawie 16 mln zł, z tej kwoty 85 proc. to pieniądze z UE.
 
We wtorek Rada Miasta Rzeszowa zgodziła się na realizację tego projektu przez miasto.
 
Rzeszów stara się także o dotację na inny projekt, który ma usprawnić miejską komunikację. Zakłada on m.in. stworzenie systemu monitorowania pojazdów transportu publicznego, tak aby miały one możliwość jak najszybszego przejazdu przez miasto - autobusy zbliżające się do skrzyżowania będą otrzymywać zielone światło.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.