PARTNER PORTALU
  • BGK

Stara Kopalnia odzyskuje blask dzięki kasie z UE

  • AW    3 września 2013 - 09:10
Stara Kopalnia odzyskuje blask dzięki kasie z UE

Gmina Wałbrzych pozyskała kolejne środki na rewitalizację Parku Wielokulturowego "Stara Kopalnia" z Unii Europejskiej. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie placówki w nowoczesny sprzęt informatyczny, który umożliwi m.in. stworzenie interaktywnych wystaw muzealnych i ścieżki dydaktycznej.
Jak informuje wałbrzyski magistrat, dofinansowanie w wysokości 2,3 mln zł (85% kosztów kwalifikowanych) pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 - 2013.

Do maja 2014 roku Park Wielokulturowy "Stara Kopalnia" wyposażony zostanie m.in. w komputery stacjonarne i przenośne wraz z niezbędnym oprogramowaniem, tablety, urządzenia wielofunkcyjne, projektory, kamery termowizyjne z detektorami, a także monitory z nakładkami dotykowymi. Zakupione urządzania wprowadzą zwiedzających w świat techniki i umożliwią np. rysowanie na ekranie czy też obsługę aplikacji związanych z daną prezentacją bez użycia klawiatury.

Całkowita wartość projektu "Doposażenie w sprzęt informatyczny instytucji kultury Gminy Wałbrzych - Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia" wynosi 3, 3 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.