PARTNER PORTALU
  • BGK

Starania o projekt „Wracam do pracy”

  • www.radomnews.pl (Ryszarda Kitowska)    10 maja 2012 - 09:49
Starania o projekt „Wracam do pracy”

Radomski urząd miejski stara się o dofinansowanie unijne na realizację projektu „Wracam do pracy”.
Program polega na wspieraniu rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego mieszkańców Radomia w latach 2012 – 2014, w ramach programu operacyjnego kapitał ludzki.

Jeśli zostaną przyznane środki na ten cel, to w żłobku prowadzonym przez miasto zostanie zapewnionych 35 bezpłatnych miejsc dla dzieci, których rodzicom w ten sposób zostanie ułatwiony powrót do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci.

Kryteriami naboru do udziału w projekcie byłyby bezrobocie, niepełnosprawność rodzica wracającego do pracy, samotne wychowywanie dziecka, dochód na osobę w rodzinie (pierwszeństwo przysługiwałoby osobom objętym pomocą społeczną).

Urząd miejski przewiduje, że dzięki realizacji tego projektu 50 rodziców będących w najtrudniejszej sytuacji społeczno-ekonomicznej mogłoby powrócić do aktywności zawodowej. W okresie objętym projektem, czyli od września 2012 do lipca 2014 roku, w żłobku realizowane byłyby także dodatkowe zajęcia logopedyczne, muzyczno-rytmiczne i spotkania z psychologiem.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 1 mln zł. Przewidywany wkład własny budżetu miasta to ponad 160 tysięcy złotych. Urząd stara się o dofinansowanie unijne wynoszące ponad 920 tysięcy złotych. W ciągu najbliższych miesięcy spodziewane jest rozstrzygnięcie postępowania konkursowego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.