Stawy Milickie do modernizacji za 28 mln zł

Spółka Stawy Milickie otrzyma blisko 28 mln zł dofinansowania z programu unijnego obsługiwanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację tego kompleksu stawów rybnych.
Stawy Milickie do modernizacji za 28 mln zł
Pieniądze, które otrzyma należąca do samorządu woj. dolnośląskiego spółka Stawy Milickie, pochodzą z programu operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

Pozyskane środki spółka zamierza przeznaczyć na modernizację i rekultywację należących do niej stawów rybnych - podało biuro prasowe dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego. Dzięki temu ma zostać zwiększony potencjał produkcyjny stawów, w których dziś oprócz znanego w całym regionie karpia, hodowany jest m.in. jesiotr, szczupak czy sum.

Państwowy Zakład Budżetowy "Stawy Milickie" powstał w połowie lat 90. i zajmował się jedynie hodowlą ryb, jednak z czasem jego rentowność malała. W 2008 r. podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia spółki prawa handlowego "Stawy Milickie", którego większościowym udziałowcem miał być samorząd województwa. W listopadzie 2010 r. zawiązana została spółka akcyjna, a w październiku 2011 r. władze woj. dolnośląskiego stały się jedynym jej akcjonariuszem.

Stawy Milickie to zespół blisko 300 stawów rybnych położony w dolinie Baryczy, w okolicach Milicza i Żmigrodu. Region stawów to ponad 7,6 tys. ha gruntów, z czego ok. 5,5 tys. ha to tereny rezerwatów ptactwa wodnego i błotnego. Występuje tam ok. 270 gatunków ptaków - m.in. żuraw, orlik krzykliwy i kania rdzawa.

Oprócz rozwoju hodowli ryb spółka rozbudowuje również infrastrukturę turystyczną wokół stawów
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE