PARTNER PORTALU
  • BGK

Stawy Milickie do modernizacji za 28 mln zł

  • PAP    19 września 2012 - 09:18
Stawy Milickie do modernizacji za 28 mln zł

Spółka Stawy Milickie otrzyma blisko 28 mln zł dofinansowania z programu unijnego obsługiwanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację tego kompleksu stawów rybnych.
Pieniądze, które otrzyma należąca do samorządu woj. dolnośląskiego spółka Stawy Milickie, pochodzą z programu operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

Pozyskane środki spółka zamierza przeznaczyć na modernizację i rekultywację należących do niej stawów rybnych - podało biuro prasowe dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego. Dzięki temu ma zostać zwiększony potencjał produkcyjny stawów, w których dziś oprócz znanego w całym regionie karpia, hodowany jest m.in. jesiotr, szczupak czy sum.

Państwowy Zakład Budżetowy "Stawy Milickie" powstał w połowie lat 90. i zajmował się jedynie hodowlą ryb, jednak z czasem jego rentowność malała. W 2008 r. podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia spółki prawa handlowego "Stawy Milickie", którego większościowym udziałowcem miał być samorząd województwa. W listopadzie 2010 r. zawiązana została spółka akcyjna, a w październiku 2011 r. władze woj. dolnośląskiego stały się jedynym jej akcjonariuszem.

Stawy Milickie to zespół blisko 300 stawów rybnych położony w dolinie Baryczy, w okolicach Milicza i Żmigrodu. Region stawów to ponad 7,6 tys. ha gruntów, z czego ok. 5,5 tys. ha to tereny rezerwatów ptactwa wodnego i błotnego. Występuje tam ok. 270 gatunków ptaków - m.in. żuraw, orlik krzykliwy i kania rdzawa.

Oprócz rozwoju hodowli ryb spółka rozbudowuje również infrastrukturę turystyczną wokół stawów
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.