PARTNER PORTALU
  • BGK

Stypendia dla opolskich doktorantów

  • PAP    17 października 2012 - 21:05
Stypendia dla opolskich doktorantów

76 doktorantów i doktorantek z Uniwersytetu Opolskiego i Politechniki Opolskiej dostanie w tym roku akademickim stypendia w ramach projektu unijnego realizowanego przez samorząd województwa opolskiego - podało w środę biuro prasowe urzędu marszałkowskiego.
Stypendia przyznane przez zarząd woj. opolskiego w ramach projektu pn. "Stypendia doktoranckie - inwestycja w kadrę naukową województwa opolskiego" wyniosą 3 tys. zł miesięcznie. Przyznane zostały na 12 miesięcy, czyli od października tego roku do września roku 2013 - poinformowała Violetta Ruszczewska z biura prasowego opolskiego urzędu marszałkowskiego.

Wśród stypendystów, których listę zatwierdził zarząd, znaleźli się doktoranci kierunków matematyczno-przyrodniczych i technologicznych: chemii, biologii czy fizyki na Uniwersytecie Opolskim oraz mechaniki, elektrotechniki, budowy i eksploatacji maszyn, automatyki i robotyki oraz inżynierii środowiska Politechniki Opolskiej.

Stypendia przyznano 76 najwyżej ocenionym w rankingu osobom na 87 złożonych w sumie wniosków. Według deklaracji władz samorządowych województwa w przyszłym roku akademickim stypendia otrzymać ma taka sama liczba osób.

"Stypendia doktoranckie - inwestycja w kadrę naukową województwa opolskiego" to projekt realizowany przez samorząd województwa opolskiego w partnerstwie z Uniwersytetem Opolskim oraz Politechniką Opolską. Jego celem jest poprawienie innowacyjności opolskiej gospodarki i wzmocnienie powiązań uczelni z biznesem poprzez właśnie wsparcie stypendiami doktorantów opolskich uczelni współpracujących z opolskimi przedsiębiorstwami.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Potrwa do 30 września 2014 r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.