PARTNER PORTALU
  • BGK

Stypendia dla zdolnych uczniów

  • AW/kujawsko-pomorskie.pl    18 sierpnia 2011 - 10:20

Trwa nabór wniosków o wsparcie w ramach trzeciej edycji projektu „Zdolni na start”. Szansę na stypendium marszałka województwa kujawsko-pomorskiego mają uzdolnieni uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
W tym roku pomoc finansowa może trafić do 260 uczniów z regionu. Stypendium wyniesie 380 złotych miesięcznie i będzie przyznane na okres 12 miesięcy.

- Program skierowany jest do uczniów, którzy dobrze radzą sobie w nauce i mogą pochwalić się sukcesami na różnego rodzaju olimpiadach i konkursach. Nasz cel to ułatwienie i przyspieszenie rozwoju edukacyjnego młodych ludzi zwłaszcza w zakresie nauk matematycznych i przyrodniczych – mówi marszałek Piotr Całbecki (oceń jego działania).

Urząd Marszałkowski przyznaje wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Trzecia edycja projektu „Zdolni na start” została zaplanowana na dwa lata. W tym roku szansę na otrzymanie pomocy finansowej ma 260 uczniów z regionu. Wysokość stypendium to 380 złotych brutto miesięcznie przyznane na okres 12 miesięcy. Zostanie wypłacone w czterech transzach.

Aby otrzymać stypendium marszałka, trzeba spełnić określone warunki. Są to m.in.: dobre wyniki w nauce, uczestnictwo w konkursach i olimpiadach wskazanych w regulaminie lub przygotowanie pracy naukowej; wysokość przeciętnego dochodu rodziny ucznia w przeliczeniu na jedną osobę nieprzekraczająca 1008 złotych (w przypadku uczniów niepełnosprawnych 1166 złotych).

Nabór wniosków potrwa do 23 września. Wystartowała już strona internetowa projektu (www.zdolni3-1.kujawsko-pomorskie.pl), na której dostępny jest regulamin projektu oraz dokumenty rekrutacyjne. Wkrótce uruchomiony zostanie też generator wniosków o przyznanie stypendium.

W 2010 roku stypendia marszałka w ramach projektu „Zdolni na start” otrzymało 371 uzdolnionych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z regionu. Więcej na ten temat tutaj.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.